Knoppix a problem s kopirovanim

Sekcia: Konfigurácia 18.02.2006 | 15:15
Juraj   Návštevník
na hdd mam problem: mam 3 particie (C, D, E), 2 su pod windows citatelne (C, D), particia E je pod windows ako RAW format, cize necitatelna (bez suboroveho systemu ako som sa dozvedel na nete). Nahodil som knoppix - live CD verziu a tam particiu E vidim aj s obsahom. Chcel by som prekopirovat z particie E obsah na predosle particie C,D. Zial knoppix mi to nedovoli, vraj musim najprv zadat heslo na zmenu prav, potom, ze bv danom protokole to nemoze urobit a pod. Viem viem, som zaciatocnik v linuxe resp. knoppixe, ale za pc nie som novacik, a tak viem, ze som musel urobit mount na hda1 (C) a hda 5(D) a zmenil som aj rezim na read/write. Particiu E = hda6 som nechal len read. Ked som chcel drag and drop systemiom prekopirovat obsah z hda6 = E na hda1 (C) alebo hda5 (D) kde oba boli uz v rezime R/W zial nedovolilo. Co s tym ? Prosim poradte surne. Dakujem ALL za akukolvek pomoc. Pod Windows som nenasiel ziadnu moznost zachrany. Juraj juma68@gmail.com
    • Re: Knoppix a problem s kopirovanim 15.02.2006 | 13:46
      Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
      tie particie C,D su fat alebo ntfs? ak ntfs tak to sa ti zial nepodari. ak mas moznost pouzit z win program Partition Magic, ten to dokaze. Pokial nie, tak skus vygooglit daco na zapis na ntfs, standardne nie je podporovany a kedze si novacik, tak jadro kvoli tomu kompilovat nebudes ;-) otrek
    • Re: Knoppix a problem s kopirovanim 18.02.2006 | 15:15
      martin   Návštevník
      existuje plugin pre total commander ktory umoznuje pohodlne citat z particie s linuxovskym suborovym systemom (ext2/3) pomocou neho si vo windowse mozes skopirovat udaje z linuxoxvskej particie na windowsovsku.