USB Key v Debiane - USBmount

Sekcia: Hardware a Drivery 18.02.2006 | 19:56
55.lukas   Návštevník
Preštudoval som všetko možné, ako pripojiť usb kľúč v Debiane a stále nič. Vo fóre je to tiež 10x a nič. Už som nainštaloval aj USB mount, zobrazil sa v devices: Hard Disc - /var/autofs/removable. Ale nedá sa do neho dostať. Mohli by ste mi napísať nejyký návod šitý na debian, tak aby som po nainštalovaní debianu "nanovo" ten kľúč rozchodil. Už začínam byť zúfalý. Dííík
    • Re: USB Key v Debiane - USBmount 17.02.2006 | 10:52
      azurIt   Návštevník
      primountnes ho normalne pomocou mount: mount -t vfat /dev/sda /mnt/flash mount -t vfat /dev/sda1 /mnt/flash pouzi jeden z prikazov hore (zalezi od typu USB kluca). este pripomeniem, ze adresar /mnt/flash musi existovat a ak mas sata disk tak miesto 'sda' daj 'sdb'.
      • USB Key v Debiane - USBmount 18.02.2006 | 18:04
        55.lukas   Návštevník
        Ešte taká otázočka.... Funguje to. Keď ho chcem odpojiť tak použijem príkaz unmount? Ak áno , s akými parametrami? Mám ešte problém s CD-ROM. Dostať CD z Debianu - momentálne neni šance. Pokúšal som sa unmount, eject - všetko vyhadzuje error - device is busy (pritom nič s cd-rom nerobím) alebo inú kravinu.
        • Re: USB Key v Debiane - USBmount 18.02.2006 | 18:18
          azurIt   Návštevník
          prikaz na odpojenie toho flashu: umount teda ak to mas v /mnt/flash tak: umount /mnt/flash samozrejme _ziadna_ aplikacia nesmie dane zariadenie pouzivat (nesmu byt otvorene ziadne subory, ziadny suborovy manazer nesmie mat otvoreny ten adresar atd.) inak dostanes hlasku 'device is busy '. ak chces zistit, ktore aplikacie pouzivaju nejaky subor/adresar, pouzi prikaz fuser -v teda v pripade /mnt/flash alebo /mnt/cdrom: fuser -v /mnt/flash fuser -v /mnt/cdrom
        • Re: USB Key v Debiane - USBmount 18.02.2006 | 18:19
          fero   Návštevník
          ja este k tomu klucu. mne to tiez nemountovalo (automaticky) a bol som dost nasraty, ale skompiloval som si nove jadro, povolil som tam automounting a teraz len zastrcim kluc a hned sa mi otvori, ako vo windowse.
          • Re: Re: USB Key v Debiane - USBmount 18.02.2006 | 19:21
            55.lukas   Návštevník
            "skompiloval som si nove jadro...." to je pre mňa hudba budúcnosti
            • Este ta CD-ROM 18.02.2006 | 19:34
              55.lukas   Návštevník
              Už som ju aj umount, už aj vypisuje že je odpojená, ale vysunúť nepovolí. Aj keď dám pravým na myši "eject" - tak eject /dev/hdc failed.
              • Re: Este ta CD-ROM 18.02.2006 | 19:56
                azurIt   Návštevník
                ak je umountnuta, tak ju musi dovolit vysunut. si si isty ze je ? napis prikaz mount (len ta bez parametrov) a v tom vypise skontroluj, ci tam naozaj nie je. pripadne mozes cely vypis poslat aj sem.