problém pri inštalácii Mandrake 10.1

Sekcia: Ostatné 27.02.2006 | 21:58
Fero   Návštevník
Chcem si nainštalovať Linux, ale keď si nabootujem z CD a stačím enter (začatie inštalácie) napíše mi: 'You passed an undefined mode number. Jump to 80x25'. Čo s tým?
    • Re: problém pri inštalácii Mandrake 10.1 24.02.2006 | 22:25
      Avatar nardew debian  Používateľ
      je stiahnuty iso subor stiahnuty korektne, takiso vypaleny? akou rychlosotou? co checksumy?
      • Re: Re: problém pri inštalácii Mandrake 10.1 25.02.2006 | 10:12
        Fero   Návštevník
        iso mám stiahnuté dobre, mám DVD verziu, napálené 4x a myslím, že všetko by malo byť ok...
        • Re: Re: Re: problém pri inštalácii Mandrake 10.1 25.02.2006 | 12:16
          123   Návštevník
          skusal si tu hlasku skopirovat do googlu? Neviem co mas za grafiku ,ale nemas nahodou pripojeny TV na karte?
          • Re: Re: Re: Re: problém pri inštalácii Mandrake 10 25.02.2006 | 14:59
            Fero   Návštevník
            graficku kartu mam Intel(R) 82815 a nemam ani pripojeny tv
    • Re: problém pri inštalácii Mandrake 10.1 25.02.2006 | 21:14
      WlaSaTy   Návštevník
      skus si vybrat textovu instalaciu. dufam ze to z mandrake este nevyhodili.
      • Re: Re: problém pri inštalácii Mandrake 10.1 25.02.2006 | 23:12
        Fero   Návštevník
        vybral som textovu inštaláciu. vypísalo: 'BOOT: TEXT Loading alt0....... Lading alt0/all.rdz................. Ready.' A teraz čo?
        • Re: Re: Re: problém pri inštalácii Mandrake 10.1 25.02.2006 | 23:47
          WlaSaTy   Návštevník
          nic viac? kontroloval si kontrolny sucet toho media? mechanika vie nastartovat z ineho bootovacieho cd/dvd?
          • Re: Re: Re: Re: problém pri inštalácii Mandrake 10 26.02.2006 | 00:19
            Fero   Návštevník
            Skontroloval som a vyhodilo mi len taku malu chybicku: 'For at least one file only file readability was tested because no valid hash file was found (code: 54)'. Inak WinXP mi isiel nabootovat.
            • Re: Re: Re: Re: Re: problém pri inštalácii Mandrak 26.02.2006 | 00:29
              WlaSaTy   Návštevník
              to nie je malicka chybicka.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: problém pri inštalácii Man 26.02.2006 | 00:56
                Fero   Návštevník
                takze si to mam napalit este raz?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problém pri inštalácii 26.02.2006 | 08:38
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ano. ale ak je to iso stiahnute nekorektne tak si z tym iba znicis dalsie medium. kontroloval si to iso po stiahnuti? asi nie.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problém pri inštal 26.02.2006 | 09:57
                    Fero   Návštevník
                    nekontroloval som ho, ale keď si ho stiahnem znova, tak ho skontrolujem. za 4-5 hodín ho mám
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problém pri inštal 26.02.2006 | 16:07
                    Fero   Návštevník
                    Skontroloval som to programom Advanced ChackSum Verifier a vyhodilo mi toto: 'Total hints: 0, warnings: 4, failures: 0, errors: 0'. Myslíš, že 4 upozornenia sú vážne poškodenie ISO súboru? Skúsim si teda stiahnuť iný image...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problém pri in 26.02.2006 | 18:34
                      WlaSaTy   Návštevník
                      netusim co je to za program a tym padom neviem co su posla neho varovania. tak isto netusim ake iso si stahoval (kedze existuje uz aj 10.2 alebo 2006.0) ale predpokladam ze si stiahol tento subor: ftp://mandrake.contactel.cz/Mandrakelinux/official/iso/10.1/i586/Mandrakelinux-10.1-Official-Download-DVD.md5 mozno aj s ineho zrkadla ;-) no, a ten subor obsahuje kontrolny sucet (generovany pomocou algoritmu md5) ktory si mozes overit klasickym programom md5sum.exe alebo nejakou jeho verziou s grafickou nadstavbou, napriklad md5summer alebo pluginu do total commandera (v ktorom si vyberies test archives - Shift+Alt+F9). PS.: kontrolny sucet sa pouziva na kontrolu integrity, najme pri prenose suborov cez internet. takze sa jedna o uzitocny nastroj.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problém pr 26.02.2006 | 21:34
                        Fero   Návštevník
                        Skontroloval som ten image este programom md5summer a nevyhodilo mi ziadnu chybu. podla mna tam bude nekompatibilita hardware s tym linuxom... Skusal som si nainstalovat aj SUSE a ked som potvrdil inštaláciu, ostala mi iba čierna obrazovka s blikajúcim kurzorom, takže je mi asi súdené nemať Linux
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problé 26.02.2006 | 21:45
                          WlaSaTy   Návštevník
                          ako je stara dana doska s tou integrovanou grafikou? ak by bola novsia ako je verzia instalovaneho systemu, tak by bolo na mieste ho instalovat v nudzovom rezime. totizto ak je hardware novsie ako system, tak nemusi korektne pracovat. takze je treba vnutit jadru pri starte roznu kombinaciu parametrov text, expert, noapic, nolapci, noacpi, vga=ask (a vybrat standardny textovy rezim 80x25). nejaka z toho zaslape a ten zvysok sa da dorobit aj neskor. alebo je moznost pouzit napriklad ubunutu, popripade nejaku z mnozstva inych distribucii.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pr 27.02.2006 | 21:58
                            Fero   Návštevník
                            tak so skusil to Ubuntu a to mi ide, tak budem zatiaľ skúšať toto a potom neskôr možno vyskúšam aj iné distribúcie; ďakujem za rady