Internet cez WiFi bez DHCP v Kubuntu

Sekcia: Konfigurácia 04.03.2006 | 11:41
RemuS   Návštevník
Som iba zaciatocny linuxak. Mam problem nastavit internet cez WiFi v Kubuntu: Cez graficke rozhranie v nastaveniach to dost blbne, napr. ked xcem nastavit nieco co vyzaduje "Administration mode" tak si to niekedy ani nevypyta heslo a nic nerobi, alebo si aj vypyta a nic nerobi. Niekedy sa to predsa len prepne do toho "Administration mode" ale ked to nastavim a ulozim neskor tam tie nastavenia vobec nie su. Napr. v nastaveniach sietovych pripojeni ked nastavim aby bola wlan0 "enabled" tak sa to hned aj prepne na "disabled"...(viem sice ze linux nie je "o grafickom rozhrani ale shellu", ale aj tak ma to stve, lebo nieviem co stym). Zistil som, ze nastavenia siete su ulozene v /etc/network/interfaces ale neviem ako to ma vyzerat. Tiez neviem ako zapnem tu svoju kartu. Moze mi niekto napisat ako by asi mal vyzerat subor /etc/network/interfaces? Mam 802.11g PCI kartu (Texas Instruments). Parametre pripojenia (IP,maska,DNS,gateway) viem. Tiez by som prosil keby mi niekto poradil ako zapnut tu kartu...
    • Re: Internet cez WiFi bez DHCP v Kubuntu 04.03.2006 | 11:41
      RemuS   Návštevník
      nijaka odpoved??