problem s linkovanim vo freepascale

Sekcia: Programovanie 07.03.2006 | 09:16
Mi_G   Návštevník
Mam problem s linkovanim vo freepascale - ked napisem hocijaky program trebarz aj ahoj svet tak mi vypise ze na poslednom riadku je problem s linkovanim a neprebehne kompilacia. Neviete co s tym moze byt?
    • Re: problem s linkovanim vo freepascale 05.03.2006 | 15:01
      macbeth   Návštevník
      Skus sem nakopirovat presne to , co si napisal do pascali a presny postup, ako si to spustal, mozn ti poradim
      • Re: Re: problem s linkovanim vo freepascale 05.03.2006 | 22:23
        Mi_G   Návštevník
        co ja viem napr ulpne obycajne: program hello; uses CRT; begin clrscr; writeln(´hello world´); readln; end. alt+F9 - vypisalo chybu s linkovanim na poslednom riadku a prvom znaku
        • Re: Re: Re: problem s linkovanim vo freepascale 06.03.2006 | 09:07
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          Vypis sem vystup programu fpc alebo ppc386: # fpc ahoj.pas 1&2> vypis.txt a ukaz ho sem
          • Re: Re: Re: Re: problem s linkovanim vo freepascal 06.03.2006 | 09:45
            skywaker   Návštevník
            a mas nastavenu ako platformu pre linkovanie Linux?
          • Re: Re: Re: Re: problem s linkovanim vo freepascal 06.03.2006 | 20:28
            Mi_G   Návštevník
            Free Pascal Compiler version 2.0.2 [2005/11/26] for i386 Copyright (c) 1993-2005 by Florian Klaempfl Target OS: Linux for i386 Compiling hello.pas Linking hello hello.pas(5,1) Error: Error while linking Error: /usr/bin/ppc386 returned an error exitcode (normal if you did not specify a source file to be compiled)
            • Re: Re: Re: Re: Re: problem s linkovanim vo freepa 06.03.2006 | 21:35
              WlaSaTy   Návštevník
              uz je to sice nejaky piatok co nerobim v paskale, ale prosim Ta ake to mas uvodzovky na riadku 5? skus pouzit namiesto tohoto ´ toto '
        • Re: Re: Re: problem s linkovanim vo freepascale 06.03.2006 | 22:51
          Avatar nardew debian  Používateľ
          a este mozno toto: ten adresar v ktorom mas ten subor .pas, ma prava na vytvaranie novych suborov? lebo ak fpc nevytvori objecotvy subor .o, potom nema co linkovat
          • Re: Re: Re: Re: problem s linkovanim vo freepascal 06.03.2006 | 23:08
            Mi_G   Návštevník
            Prava na zapis ma a subory s priponou .o vytvori
            • Re: Re: Re: Re: Re: problem s linkovanim vo freepa 07.03.2006 | 09:16
              Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
              Skus napisat hello world v c ci ti funguje linker: #include int main(void) { printf("Hello world\n"); return 0; } # gcc -o hello hello.c -Wall -pedantic -O3 alebo # gcc -o hello hello.c FPC a GCC pouzivaju rovnaky linker takze mozno chyba bude tam. Tiez posli vypis: # ldd `which ppc386` > vypis.txt pripadne pozri ci v logoch nebudu nejake chuby: # dmesg # cat /var/log/secure