kubuntu + windows

Sekcia: Ostatné 12.03.2006 | 09:30
Stanly   Návštevník
Momentalne mam nainstalovany winn XP . A chcem si nahrat kubuntu , tak aby som mal obidva operacne systemy . A neviem ako na to , pripadne coho sa vyvarovat a tak . Najde sa nejaka ochotna dusa co mi to objasni? Vela skusenosti s linuxom nemam.
    • Re: kubuntu windows 09.03.2006 | 16:31
      f0f0   Návštevník
      odporucam ti pripravit si najprv particie na HDD napr. Partition magic-om (alebo si stiahni 1cd Mandrivy, nabootuj a po rozdeleni particii a zapisani tabulky na HDD restartuj). Potom mozes instalovat bezstarostne, pretoze kubuntu vytvori novy boot loader (grub) a bude v nom automaticky aj moznost bootovat do windows.
      • Re: Re: kubuntu windows 09.03.2006 | 17:46
        Stanly   Návštevník
        ale to len tak mozem pridat dalsiu particiu na disku?a potom co s tou particiou?To treba extra particie na win a extra na linux?
        • Re: Re: Re: kubuntu windows 09.03.2006 | 18:08
          123   Návštevník
          potrebujes na linux dve particie , jedna na data (odhadom 5-10GB, podla potreby) a druha swap. velkost swapu sa stanovi podla velkosti RAM.Ak mas 512 a viac MB RAM ,tak (podla mna) staci swap 256-512MB. Zalezi co budes v linuxe pouzivat, ak nieco narocne na pamat ,tak radsej viac MB swap. Takze ak mas vo win iba disk C: , potrebujes oddelit z neho nejaku cast. Najprv by som vo win defragmentoval C: a potom stiahol 1CD mandrivy , tam sa daju lahko delit/menit velkosti particii. Alebo pouzit ten spominany Partition magic.
        • Re: Re: Re: kubuntu windows 09.03.2006 | 21:07
          Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
          Pokial mas volne miesto na disky. Pokial sa nemylim vo win nejde zmensit patricia. A este si treba dat pozor. Ako boot managera pouzi grup, lebo lilo nepodporuje win xp.
          • Re: Re: Re: Re: kubuntu windows 09.03.2006 | 21:20
            f0f0   Návštevník
            a to si kde zobral, ze lilo nepodporuje WinXP??
            • Re: Re: Re: Re: Re: kubuntu windows 09.03.2006 | 21:36
              Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
              Niekde som to cital. A podporuje?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: kubuntu windows 09.03.2006 | 21:41
                WlaSaTy   Návštevník
                jedna pani povedala. keby nepodporoval, tak ho uz skoro 5 rokov vela ludi nepouziva. nie?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kubuntu windows 09.03.2006 | 22:02
                  Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
                  To dava zmysel. V tej knihe musela byt chyba.
          • Re: Re: Re: Re: kubuntu windows 12.03.2006 | 09:30
            RemuS   Návštevník
            a stym ci sa da rozdelit particia vo Win sa tiez mylis - da sa