internet v ubuntu

Sekcia: Konfigurácia 17.03.2006 | 20:12
peto   Návštevník
Pred tyzdnom som si nainstaloval ubuntu 5.10. vsetko bezi ok, ale nemozem nastavit siet, PC mam na inernate. Ak dam nastavit cez DHCD a potom "OK" tak sa mi to zasekne. PC AMD300Mhz, sietovka realtek 3910. Najviac ma na tom udivuje to, ze on ten internet isiel..ja mam 2hdd, na jednom xp a na druhom linux. a ked som linux instaloval po 1.krat tak som xp odpojil a vs islo ok, no ked som zapojil aj hdd s xp tak sa to ... co myslite, co s tym mozem robit? dik
    • Re: internet v ubuntu 14.03.2006 | 08:42
      Internet   Návštevník
      Ja som mal problem ked som vymenil stary notebook za novy. Na starom internet bežal bez problemov a na novom nie. Samozrejme že to ovplyvnili sietove karty a ich nastavenie. Každopádne, vyriešil som to tak, že DHCP vypnem a manuálne zadám adresu IP, masku podsiete a predvolenú bránu a všetko šlape. Možno to ide aj inak, ale toto riešenie mi funguje, tie údaje napr. v Ubontu zadám priamo pri inštalácii a pekne si hneď aj doťahuje balíčky z netu.
      • Re: Re: internet v ubuntu 14.03.2006 | 16:28
        peto   Návštevník
        ked to nastavim manualne zasekne sa to tiez.
      • otazky 14.03.2006 | 19:12
        peto   Návštevník
        neviete niekto akymi prikazmi sa zadava dns server, a ako sa da aktivovat sietovka + nastavit ju ako predvolenu? ..sory za take vyrazy ale som linuxovy zaciatocnik :)
        • Re: otazky 15.03.2006 | 05:18
          Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
          dnska dej do /etc/resolv.conf prace se sitovkou - man ifconfig ifconfig netmask up a dale man route route add default gw
          -- Buduj vláčky, posílíš mír!
          • Re: Re: otazky 15.03.2006 | 05:21
            Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
            Priklad /etc/resolv.conf: search foo.com #default hledani hostu nameserver #prvni dns server nameserver #druhy dns server nameserver # N-ty dns server domain foo.com #domena v jake jsi jinak man resolv.conf
            -- Buduj vláčky, posílíš mír!
            • Re: Re: Re: otazky 15.03.2006 | 05:24
              Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
              Je, ja sem blbej, me to smazlo "tagy" :) resolv.conf search foo.com #default hledani hostu nameserver {IP0} #prvni dns server nameserver {IP1} #druhy dns server nameserver {IPN} # N-ty dns server domain foo.com #domena v jake jsi ifconfig: ifconfig {zarizeni} {IP} netmask {maska} up route: route add default gw {IP_brany}
              -- Buduj vláčky, posílíš mír!
    • Re: internet v ubuntu 15.03.2006 | 16:05
      t   Návštevník
      ak pouzivas hibernaciu vo win, tak musis nastavit aby ti sietovku nevypinal. Nastavis to vo vlastnostiach sietovky
    • Re: internet v ubuntu 17.03.2006 | 20:12
      peto   Návštevník
      ..zasekne sa to a konec.. este otazky: ako sa da cez prikazovy riadok nastavit, ci chcem zadat IP staticku, alebo cez DHCP? a ako sa da aktivovovat sietovka?