Aktivna particia

Sekcia: Konfigurácia 24.03.2006 | 22:53
Jerry SEJTYS   Návštevník
Cawte asi ma uz nemate radi na tom to fore.. MOZNO.. :) Ale to je tak ak xe lama prejst na LINUX.. :) Mam jednu otazku potreboval by som vediet ci lolo potrebuje mat aktivnu particiu na to aby vedel zaviest OS? Stadium Mam Notu Toshiba TECRA A4 Nainstalovane OS M$ win xp a Mandriva. WIN umrel na smrt a nejde mi pod nim dolezity soft ku mojej diplomke.. Vuiem o rieseni problemu. Preinstalovat WIN, Ale problem je v tom ze na tu TECRU mam recovery disk => nexem iny vin na to davat ale ked nabutuujem z toho DVD tak mi GHOST nevie najst inu perticiu ako je aktivna a ta je BOOT od Mandrivy. Ako to vidim ja je potrebne zrusit aktivnost particie a potom by sa mohlo podarit dostst win na ten disk.. Mam ho rozdeleny medzi WIN system Win DATA a MANDRIVU.. dufam ze si myslim sprave... PLS help..
    • Re: Aktivna particia 24.03.2006 | 22:23
      WlaSaTy   Návštevník
      ahoj, lolo nepotrebuje mat aktivnu particiu na to aby zaviedol OS. OS za zavadza zavadzacom OS. ak potrebujes zmenit aktivnu particiu, tak tu co chces jednoducho nastav ako aktivnu pomocou disk editu (napriklad fdisk).
      • Re: Re: Aktivna particia 24.03.2006 | 22:29
        Jerry SEJTYS   Návštevník
        Ale jedna z nich musi byt aktivna ci nie lebo mne by pomohlo keby nebola aktivna ani jedna... :)
        • Re: Re: Re: Aktivna particia 24.03.2006 | 22:35
          WlaSaTy   Návštevník
          nemusi, preco by mala byt. tato podmienka je z cias ked sa instalovat boot manager cisto do partition table a do tych cca 400 pismenok sa vela nezmestilo. v zasade si to len precitalo ktora particia je aktivna a kde sa zacinala. a tam dala pokracovanie svojho kodu. dnes su uz zavadzace systemu sofistikovaniejsie ale nevylucujem ze si ten tvoj grub alebo lilo nebudes musiet preinstalovat ;-) zavisi od toho co vsetko pri obnove systemu prepises ...
          • Re: Re: Re: Re: Aktivna particia 24.03.2006 | 22:53
            Jerry SEJTYS   Návštevník
            Dakujem idem na to dnes v noci... :) dufam ze to vyjde..:)