Debian myska a Xserver

Sekcia: Hardware a Drivery 04.04.2006 | 00:05
Avatar mircoman Debian Sarge  Používateľ
Zdravim nejak som sa zasekol nejde mi nainstalovat myska a preto mi nejde ani spustit graficke protredie co som bol donuteni napisat moj prispevok v lynxi. ked zadam napriklad startx tak mi vypise nasledujucu chybu xf86OpenSerial: Cannot open device /dev/psaux No such device. Viem ze mam mysku prepojenu cez to zariadenie pretoze mi to islo uplne bezproblemou. Mam debiana a snazil som sa neco upgrajdnut mohlo sa to tim stat ze sa neco pokaslalo a teraz mi nejde spustit xorg? Nestretol som sa stim este a vyhladavat to na nete je trocha problematicke cez lynxa. Dakujem za kazde rady.
    • Re: Debian myska a Xserver 03.04.2006 | 22:09
      WlaSaTy   Návštevník
      :snazil som sa neco upgrajdnut mohlo sa to tim stat ze sa neco pokaslalo a teraz mi nejde spustit xorg? ano, ak prebehlo upgrade kernelu. teraz este zistit ktore zariadenie prislucha myske (mozno /dev/input/mice) a rekonfigurovar xwindows ;-)
      • Re: Re: Debian myska a Xserver 03.04.2006 | 22:22
        mircoman   Návštevník
        Kernel sa mi nanestastie neaupgrajdnul ale instaloval som nejake programy uz ani nevim jake mal sem steho omacku. Nemoze to byt nejakym programom ktory sa stara o mysku. Viem ze existuje mdetect ale ten mi neporadil a asi ani nepomoze kedze pouzivam xorg.
        • Re: Re: Re: Debian myska a Xserver 04.04.2006 | 00:05
          Mircoman   Návštevník
          Ok tak ako vzdy zistil som cim to bolo ale aj tak diky za vas cas.