rozlisenie instalacnej obrazovky

Sekcia: Konfigurácia 13.04.2006 | 11:17
Avatar Martin FC6  Používateľ
ahojte, ako vyriesit problem pri instalacii FC5 ked graficky instalator je roztiahnuty poza obrazovku a nie je vidiet tlacitka dalej atd... "resolution" nepomaha a s klavesnicou to nie je ono graficka je ATI RADEON X800 GTO 256 Mb monitor NEC 21" Dakujem
www.fedora.cz www.apple.cz
    • Re: rozlisenie instalacnej obrazovky 05.04.2006 | 20:31
      sann   Návštevník
      použi textoví režim a po inštalácii by to malo isť v pohode ak nie tak to nastvaíš v /etc/x11/xorg.conf.
      • Re: Re: rozlisenie instalacnej obrazovky 05.04.2006 | 21:12
        Ykso   Návštevník
        s textovym rezimom som to uz skusal,nejde to lebo pri vybere klavesnice mi spadne cela instalacia s nejakym dlhym chybovym hlasenim klavesnice, a v grafickom to prejde. Skusal som to prejst s klavesnicou ale ako vravim nie je to ono. Nahodou nejake ine riesenie ?
        • Re: Re: Re: rozlisenie instalacnej obrazovky 06.04.2006 | 00:02
          Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
          riesenie je textovy mod. musis to ale nainstalovat v anglickom jazyku, nemen ani jazyk, ani klavesnicu pri instalacii. mne to tiez krachlo ked som chcel instalovat v sk jazyku. zeby bug podobne ako to bolo pri instalacii ubuntu 5.04??
        • Re: Re: Re: rozlisenie instalacnej obrazovky 06.04.2006 | 00:31
          Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
          riesenie je textovy mod. musis to ale nainstalovat v anglickom jazyku, nemen ani jazyk, ani klavesnicu pri instalacii. mne to tiez krachlo ked som chcel instalovat v sk jazyku. zeby bug podobne ako to bolo pri instalacii ubuntu 5.04??
          • Re: Re: Re: Re: rozlisenie instalacnej obrazovky 06.04.2006 | 11:45
            Avatar Martin FC6  Používateľ
            na toto som myslel a vyskusam to dnes, hoci to su take detinske chyby na taku distribuciu,trochu ma to odradilo hoci fedoru pouzivam dlho.
            www.fedora.cz www.apple.cz
            • Re: Re: Re: Re: Re: rozlisenie instalacnej obrazov 06.04.2006 | 13:16
              petulik   Návštevník
              poviem pravdu ze aj mna to dost odradilo. no sklamalo ma aj to ked som fedoru uz nainstaloval a nefungoval mi napriklad pirut a ani SoftwareUpdater, na instalovanie softu cez net. taktiez cez yum to slo strasne pomaly a s mensimi problemami...
    • Re: rozlisenie instalacnej obrazovky 13.04.2006 | 11:17
      Avatar smiesko RH3  Používateľ
      Skus zatlacit klavesu ALT a popritom myskou presun okno tam kam potrebujes (cez lave tlacitko mysky - klikni kdekovek do plochy toho okna a tahaj) :).