Allegro-kompilacia

Sekcia: Programovanie 08.04.2006 | 11:56
Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
Caute ludia! Nainstaloval som si z domovskej stranky Allegra kniznicu Allegro-4.2.0 zo zdrojoveho kodu. Logol som sa pritom ako root. Instalacia prebehla v poriadku. Skusil som priklady v zlozke example - funguju. Popri nich tam boli zdrojove kody v cecku. Tak som jeden prepisal (namiesto Hello World som dal Ahoj svet :) Skusil som to skompilovat pomocou gcc -o hello hello.c -lalleg -lalleg_unsharable To som si precital v nejakom tutoriale na webe. Napisalo mi: /usr/bin/ld: cannot find -lalleg colect2:ld returned 1 exit status Asi nevie najst kniznicu. Znamena to ze som zle nainstaloval Allegro? Mozem to teraz nejako dodatocne opravit? P.S. Za vsetky vase rady vopred dakujem.
    • Re: Allegro-kompilacia 07.04.2006 | 15:07
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      parametrom -L urci cestu ku kniznici
      • Re: Re: Allegro-kompilacia 07.04.2006 | 16:28
        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
        Podla toho, čo som cital na nete, by to mali byt kniznice v subore liballeg.a alebo liballeg.so. Dal som prehladat cely disk, ale spomenute subory som nenasiel. Naozaj su to tieto subory? Ako to, že pri instalacii sa vsetky C-ove zdrojaky s Allegrom skompilovali aj bez tychto kniznic? Co mam spravit? Mam ich nakopirovat z netu alebo znova nejakym inym sposobom nainstalovat ( inu verziu Allegra )? Ved demo hry ide a urcite tie kniznice potrebuje.
        • Re: Re: Re: Allegro-kompilacia 07.04.2006 | 17:13
          Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
          Uz to mam :))) ta kniznica sa nevola liballeg.so ale liballeg-4.2.0.so a skompiluje sa to prikazom gcc -o hello hello.c -lalleg-4.2.0 -lalleg_unsharable.
          • Re: Re: Re: Re: Allegro-kompilacia 08.04.2006 | 11:56
            skywaker   Návštevník
            Neviem aku distribuciu pouzivas ale skontroluj si ld.so.conf ci tam je cesta /usr/local/bin a /usr/local/lib a potom skus ldconfig inac -L funguje ale ja pouzivam `allegro-config --libs` je to krajsie .... a nezabudni pri instalacii spustit ./fix.sh unix pojde aj bez to ovsem aj toho. (vesi.lukas@post.sk)