MRP Fakturacia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.06.2006 | 12:21
matesso   Návštevník
Ahoj, podarilo sa niekomu rozbehat program MRP Fakturacia pod Linuxom. Ak hej tak prosim napiste ako.... Dakujem. Mato
    • Re: MRP Fakturacia 10.04.2006 | 23:13
      Avatar maxl Ubuntu 7.10  Používateľ
      Nazdar, Ide este o to, ze MRP moze byt ako verzia pod Win, alebo pod DOS ... Upresni. Kazdopadne to tu uz pre Win verziu niekto rozoberal Kazdopadne pod Winehq by to malo chodit
      Quis custodiet ipsos custodis?
      • Re: Re: MRP Fakturacia 11.04.2006 | 15:12
        matesso   Návštevník
        Je to verzia pre Win, potrebuje to BDE, to ja velmo neviem nastavit ak niekto viete ako na to tak piste. Dakujem
        • Re: Re: Re: MRP Fakturacia 11.04.2006 | 19:23
          MAXL   Návštevník
          BDE sa nastavuje priamo pocas instalacie z instalacnych suborov. Treba mat vopred nainstalovany tzv Zaklad systemu. Je to jen klikanie, resp. potvrdzovanie nastaveni
        • Re: Re: Re: MRP Fakturacia 11.04.2006 | 20:15
          Jiva   Návštevník
          Je to tak ako vravi MAXL. Treba nainstalovat Zaklad Systemu MRP (ta instalacka obsahuje BDE). Potom je este dobre do WINE nakopirovat fonty Arial z Windows - tie su vyuzivane v tlacovych zostavach. Pod wine nefunguje v MRP prgoramoch Help. - Mozno by bolo treba nainstalovat internet explorer (nemam to vyskusane). Inak to chodi celkom dobre. Dala by sa rozbehat aj sietova verzia.
          • Re: Re: Re: Re: MRP Fakturacia 12.04.2006 | 21:13
            matesso   Návštevník
            Ahoj Dik, za rady, skusim teda rozbehat to BDE. Mne to ftedy neslo, vsak uvidime.
            • Re: Re: Re: Re: Re: MRP Fakturacia 07.06.2006 | 12:21
              Viktor   Návštevník
              Treba nahodit najnovsi WINE. www.winehq.com/site/download
    • Re: MRP Fakturacia 12.07.2012 | 18:17
      miki   Návštevník
      nam bezi MRP na win serveri a teraz to mam problem spustit. Zaklad sistemu mam nainstalovany na linux masine vo wine. Preklikam sa na server a chcem spustit mrpjus.exe, tento sice nabehne, nio po zadani hesla vypise chybu nieco so suborom firloc.db a neviem co s tym.

      Nieje potrebne mat tento diskovy oddiel serveru neako namountovany do linuxu?

      Dik za info
      • Re: MRP Fakturacia 13.07.2012 | 13:08
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        firloc nebude databazovy subor, ktory mu asi chyba? vypise chybu nieco so suborom firloc.db nam moc nepomoze, ked nevieme, co to vypise ...
        • Re: MRP Fakturacia 13.07.2012 | 15:30
          miki   Návštevník
          jj jasne, firloc je databazovy subor no urcite v adresary je, cez virtualbox windows to spustim v pohode len tuto mi to robi problem ale asi to bude tym ze nemam ten disk namountovany
      • Re: MRP Fakturacia 13.07.2012 | 15:23
        Marian   Návštevník
        Predpokladam ze by si to tam mal namoutovat. A hlavne by to malo vidiet tak isto ako aj server kde je MRP. Cize ak mas na PC kde je databaza MRP v adresary x:\mrp tak aj wine musi mat taku istu cestu.
        • Re: MRP Fakturacia 13.07.2012 | 15:32
          miki   Návštevník
          no sak toto :) keby som len vedel ako korektne namountovat ten sietovy oddiel bolo by to fajn
          do linuxu fusujem zopar rockov ale skor rekreacne, doma mam mac, no v praci ma vidle uz nicili tak som si dal mint.
        • Re: MRP Fakturacia 13.07.2012 | 15:35
          miki   Návštevník
          toto je vystup pwd ak mam adresar otvoreny v terminaly

          /home/miki/.gvfs/mrp on server01

          a samba adresa smb://server01/mrp/

          mal by som si v media alebo mnt spravit folder napr ucto a na neho namountovat tuto adresu?
          • Re: MRP Fakturacia 13.07.2012 | 15:53
            Marian   Návštevník
            Myslim ze ano, namountuj ten zdielany adresar napr do /media/ucto a potom niekde v konfiguraci wine namapuj adresar /media/ucto tak ako je na winservery ( napr: x:\ ). Nie som si celom isty postupom ale ja by som siel touto cestou.