Distrubucia na notebook

Sekcia: Ostatné 14.05.2006 | 21:17
Loude   Návštevník
Ahojte, vedel by mi niekto prosim poradit nejaku distribuciu, ktora by mi pohodovo a rychlo slapala na notebooku Toshiba, 128 RAM, CPU 500 Mhz? Skusal som Suse 9.2, Mandrivu, zial vsetko bolo nenormalne pomale. Poznate nejaku, ktora by na tom slusne isla? Nepoznam vobec ziadne starsie distribucie, ktore by snad boli v pohode a aj graficky pekne spracovane. Dakujem. :)
    • Re: Distrubucia na notebook 14.05.2006 | 18:33
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      myslim, ze problem je v tom, ze nove KDE a Gnome su narocne. varciat sa k staremu distru urcite nie riesenie.
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Distrubucia na notebook 14.05.2006 | 19:20
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Vacsinou je prave problem s KDE/GNOME. Skus pouzit window manazer JWM. Je to maly, svizny klon windowsu (do 100kB, alt+tab aj alt+F4 funguje, normalna dolna lista, start menu, standardne posuvanie okien, dobre sa kompiluje) Ak ti ide pomaly start tak si vypni nepotrebne sluzby. dvh
    • Re: Distrubucia na notebook 14.05.2006 | 19:49
      WlaSaTy   Návštevník
      :Poznate nejaku, ktora by na tom slusne isla? gentoo, LFS. distrowatch.com u mna funguje gentoo na podobnej konfiguracii k plnej spokojnosti. i ked to ze mam desktop a nie notebook nehra rolu.
    • Re: Distrubucia na notebook 14.05.2006 | 21:17
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      Slackware 10.2 alebo Vector Linux by mohli na tom stroji bezat dobre, akurat ani o jednom sa neda povedat, ze by boli velmi urcene na notebook, kedze defaultny kernel nie je prave najviac ACPI kompatibilny, ale ja mam Slackware 10.2 s prekompilovanym 2.6.13 kernelom a spava napajania funguje v pohode. Bezim na XFCE s 433 MHz procesorom a 160 MB RAM.