Prakticke skusenosti so SUSE 10.1

Sekcia: Ostatné 07.06.2006 | 20:13
slavo   Návštevník
Ako vsetci som sa strasne tesil na xgl. To som rozbehal v pohode (asi ako jedinu vec), podla clanku na www.linuxsoft.cz , aj ked sa v tom navode nachadza obrovska chyba. Zoznam veci , ktore nefunguju a nejdu len tak lahko rozbehat: 1. 4.1 kanalovy zvuk , zvuky nie su dobre , praskaju repro (na mandrive je vsetko ok) 2. YaST2 , nemozno pridat lokalny instalacny zdroj 3. niekedy prestane mys regovat na kliknutia (asi iba ak bezi xgl) 4.java - vobec nejde , programy z javy sa nemozu dostat ku knizniciam 5.gnome - odhlasenie - uplne zhovadenie dialogoveho okna (asi iba ak bezi xgl) 6.kde- odhlasenie - dakedy sa nezobrazi dialog (asi iba ak bezi xgl) 7. kofiguracia apache cez YaST , vyvpisuje dajake somariny o tom ze vo firewale nie je nastaveny argument 'nil' 8. kde- na ploche sa neda nastavit sirka textu pod ikonou ( nastvenie v koqerore je podstivo ignorovane) 9.absolutne neprehrava video Zoznam veci , ktore som rozbehal: 1.usb kluc , najprv vobec nesiel , ale po 2 dnoch sa sam rozbehal 2.xgl SUSE 10.1 je urcite krokom vpred , ale stacilo keby fungovalo to co si tam malo nevravim, ze niektore z tychto problemov by neslo rozbehat , ale ten linux by musel spravovat nejaky linux maniak , nie obycajne BFU , pre ktorych je urceny ...
    • Re: Prakticke skusenosti so SUSE 10.1 26.05.2006 | 01:55
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      1. 4.1 kanalovy zvuk , zvuky nie su dobre , praskaju repro (na mandrive je vsetko ok) no, mne raz trafena fedora zapla nejaku funkciu zvukovej karty (ktoru samozrejme nema) a malo to tiez taky praskajuci vystup
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Prakticke skusenosti so SUSE 10.1 26.05.2006 | 12:30
        Tomáš Hanzel   Návštevník
        No ono je hlavne o tom, aby sa človek pozrel alebo zistil si, čo je prečo vydané. SuSE 10.2 nieje vydané pre prehrávanie mp3 atď, ale ako OpenSource, ktorý bude fakt "čistý". Žiaden podivný soft. Preto je SuSE 10.2 veeelmi dobré na to prečo ho vyvinuly, ale nesedí pre niektorých používatelov. Takže kedže ich plán bol OpenSource OpenSoft, tak to spravili bohovsky správne a dobré. Nepoviem keby vydali distro pre používatelov ako takých, a ich ciel by bol možno konkurencie pre home Desktop ako Windows, v poriadku. Je dobrý ale chýba mu tam dosť, najmä podpora multimedii. Inak na čo sa stažujete? Prekonvertujete mp3 do ogg, a zvuk ide....
        • Re: Re: Re: Prakticke skusenosti so SUSE 10.1 28.05.2006 | 16:54
          <<<>>>   Návštevník
          zaujimavosti tykajuce sa suse linuxu 10.1 s iducim xgl zatial holen pouzivam 1.8dna takze mozme zacat: kanalovy zvuk absolutne ide dopohody mys mi nikdy neprestala reagovat pri odhlaseni v gnome a v kde dialogove okna idu absolutne v poriadku v kde sirkatextu pod ikonov sa da nastavit absolutne v poriadku videa idu tiez vo vsetkych napouzivanejsich formatov uplne dobre usb kluc ide fakt dobre ale pridam ze viem ako si ho rozbehal v starom neaktulizovanom jadre nejde nic usb ale ked aktulizujes jadro ide usb rychlesie nez vo windowse co sa tyka javy a jej programov a animacii uplne v pohode na zaciatku to neslo ale uz ide ale neviem ako mozno tou aktulizaciou novy a dobry spravca balikov a zdrojov instalacie v yastovi je onieco viac nastaveni napr. pre wifi teraz negativa: yast ako spravca balikov a pridavanie internetovych zdrojov je na hovnoo --pri tychto veciach radsej nepouzivat pri xgl kpackager radsej nepouzivat lebo ked urobite nejaku zmenu tak bud zamrzne alebo znici v kazdom okne horny okraj aleked ho skylujete tak potom je vsetko ok --radsej nepouzivat najhorsia vec je pri xgl nefunguje skratka ctrl+alt+esc cize nefunguje killer dalej neviem ako ty stano ale ja som xgl absolutne lahko rozbehal v gnome aj v KDE podla jedneho anglickeho navodu ak nejsi lama vprepisovani skriptou a inak tie veci ktore si hlasil chybu aku su videa a java xgl kanalovy zvuk text v kde som vsetko rozbehal do pohody bezpomoci jedine cosa mi v suse nepaci je yast + killer + a ze v gnome ide efekt vody a v kde nie inak vsetko je v pohode okrem ze poinstalcii s mojou grafikou geforce 6600 nejde do grafiky ale da sa to vyriesit pomocov naistalovania drivera od nvidie
        • Re: Re: Re: Prakticke skusenosti so SUSE 10.1 28.05.2006 | 23:54
          Dumaru   Návštevník
          Takže nedá mi na teba nereagovať na niekoľko vecí: 1. SuSE 10.2 nieje vydané pre prehrávanie mp3 atď... Ako viem tak SuSE 10.2 nie je vôbec vydané. Keď považuješ za podivný soft podporu multimédií tak nech sa páči. 2. ...tak to spravili bohovsky správne a dobré. Používam SuSE 10.0 a netvrdil by som že je "bohovsky dobré", musel som riešiť viac problémov. 3. Prekonvertujete mp3 do ogg, a zvuk ide... Sme v 21. storočí a multimédiá by mali byť kompatibilné pre rôzne OS, nehovoriac o *.mp3 formáte. Keby ho prekonvertoval do *.ogg, ako by prehrával hudbu na zariadeniach s mp3 podporou?
          • Re: Re: Re: Re: Prakticke skusenosti so SUSE 10.1 29.05.2006 | 19:30
            ja   Návštevník
            Takže kedže ich plán bol OpenSource OpenSoft, tak to spravili bohovsky správne a dobré.
          • Re: Re: Re: Re: Prakticke skusenosti so SUSE 10.1 29.05.2006 | 21:45
            Tomáš Hanzel   Návštevník
            hmm prečo mi nejdú ogg vo Windowse? O čom tu točíš? Ak nieje vydané, tak nevyšlo... Podivný soft pre OpenSource je zjavne vysvetlitelný. Ja som neriešil nič okrem pridania podpory multimedii čo je otázka asi 5 minút. 21storočie a stále Windows nepodporujú reiserfs, ext2, ext3..hmmm
            • Re: Re: Re: Re: Re: Prakticke skusenosti so SUSE 1 30.05.2006 | 00:36
              Dumaru   Návštevník
              MP3 formát a OGG formát je podľa mňa zbytočné porovnávať. Píšeš o SuSE 10.2, keď je reč o 10.1. A nemýľ si podporu multimédií a súborových systémov,,,
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prakticke skusenosti so SU 30.05.2006 | 00:55
                WlaSaTy   Návštevník
                otazka bola postavena: preco nema standardne (open)suse v sebe zahrnutu podporu multimedii, napriklad mp3. odpoved je vseobecne znama: copyright to neumoznuje. kto vyzaduje multimedia, ten si tych par minci moze aj priplatit. praca vyvojarov suse si zasluzi byt ohodnotena. samozrejme ze plny produkt by mal v cene aj podporu multimedii trpiacich pod jarmom copyrightu. kto si uz zakupil distribuciu suse, ten pozna odpoved, pre ostatnych toto ostane tajomstvom. ale preco napriklad windows nema v sebe standardne podporu napriklad ogg ak to copyright umoznuje? popripade podporu inych suborovych systemov ktore su vykonnejsie a vhodnejsie na pracu ako NTFS/FAT? no, ale rozoberat tieto zabo-mysie vojny nema ani najmensi zmysel. takto sa zacina flame.
          • Re: Re: Re: Re: Prakticke skusenosti so SUSE 10.1 02.06.2006 | 11:22
            Turtlak77   Návštevník
            Tak tak, preco by mal niekto konvertovat mp3 do ogg. Je to sice pekna nahrada, ale konvertovat 50 GB hudby je fakt trochu moc. Uz len z tohto dovodu by som si SUSE nedal. Preco tak vsetci chvalia SUSE? Vcera som nahodil knoppix a vsetky tieto problemy si tam hned vyriesene. MP3 funguje bez instalacie a stahovania lame encoderu. Vsetko tam bezi (zatial)
    • Re: Prakticke skusenosti so SUSE 10.1 26.05.2006 | 17:06
      sebo   Návštevník
      Na Suse10.1 Yast je uz skoro nepouzitelný este ze je # rpm -Uvh
    • Re: Prakticke skusenosti so SUSE 10.1 26.05.2006 | 17:44
      janci   Návštevník
      Je to preto, lebo sa tam silou mocou snazili napratat totalne najnovsie veci bez vacsieho testovania. Ak mas dostatocne rychly internet vyskusaj (k)ubuntu, nebudes sklamany.
      • Re: Re: Prakticke skusenosti so SUSE 10.1 28.05.2006 | 14:35
        chrky   Návštevník
        nasadil som 10.1 do NB Acer 3000 lc a po par min uplne vytuhne neviete cim to moze byt?
        • Re: Re: Re: Prakticke skusenosti so SUSE 10.1 29.05.2006 | 09:38
          rasto   Návštevník
          tu mate opravy ftp://ftp.suse.com/pub/people/aj/10.1-packagemanagement-update-test/
          • Re: Re: Re: Re: Prakticke skusenosti so SUSE 10.1 02.06.2006 | 11:55
            Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
            SuSE 10.1 ide super. Až na ten update. Keď si treba stiahnuť tých 36 MB. Inštalácia na ACER 2433 bez problémov. Je krajšia ako 1O.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Prakticke skusenosti so SUSE 1 07.06.2006 | 18:15
              chrky   Návštevník
              nuz vidim win oddiely,ale nemam k nim prava ako to vyriesit?cize chcem na ne mat volny pristup
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prakticke skusenosti so SU 07.06.2006 | 18:33
                Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                a mas ich mountnute s umaskom?
                cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prakticke skusenosti s 07.06.2006 | 19:50
                  chrky   Návštevník
                  no dal som mount pomocou moznosti prave tlacitko mysi atd a nic nejde mi to,takze ako na to kde mam nieco zmenit ci dopisat len prosim ako uplnej lame,aby som to pochopil
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prakticke skusenos 07.06.2006 | 20:13
                    Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                    Nuz hod sem vypis prikazu more /etc/fstab a bude to jasne
                    cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom