Zmane velkosti particie bez formatu

Sekcia: Konfigurácia 04.06.2006 | 14:20
klayman   Návštevník
Zdravim, ja by som sa chcel len opytat ci sa da zmenit[zmensit velkost win particie] bez nutnosti formatovania disku. Alebo presnejsie ako dostat linux suse 10.1 na win particiu, ale na ktorej su nejake data o ktore nechcem prist a zalohovanie neprichadza zatial v uvahu. Dik za radu.
    • Re: Zmane velkosti particie bez formatu 04.06.2006 | 11:50
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      linux na win particiu tak lahko nedostanes. zmensit sa da. pokial je to NTFS, niekde si ukradni Partition Magic. ak je to FAT, tak to zvlada aj GParted. urcite na nejakom rescue live CD bude.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Zmane velkosti particie bez formatu 04.06.2006 | 12:34
        klayman   Návštevník
        Ono zmensit ide to viem, ale ked som zmensoval particiu na ktorej bola Mandriva, ta to uz nenabootovalo. Neskusal niekto zmensovat FAT particiu a tak aby to win pochopil? Nie je to systemova particia ale iba datova.
        • Re: Re: Re: Zmane velkosti particie bez formatu 04.06.2006 | 13:34
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          co sa teraz pokusas zistit? btw ja som zmensoval, zvacsoval a konvertoval kadeco.
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Zmane velkosti particie bez format 04.06.2006 | 13:49
            klayman   Návštevník
            Mam jeden comp, ktory ma dve particie, win system a win data, a ja chcem nanho este dostat linux suse 10.1. Ale nemozem si dovolit formatovat disk. Chcem len nejake jednoduche riesenie. Dik
            • Re: 04.06.2006 | 13:52
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              http://gparted.sourceforge.net/livecd.php alebo partition Magic a podobny (tiez plateny) software.
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: 04.06.2006 | 14:05
                klayman   Návštevník
                V instalatore suse je moznost zmenit velkost particie, mna skor zaujima ci to pochopia win a neklaknu kvoli tomu ze sa zmensila particia.
                • Re: Re: Re: 04.06.2006 | 14:20
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  nie
                  Debian. apt-get into it…