akú distribúciu na notebook

Sekcia: Hardware a Drivery 06.06.2006 | 19:59
sano   Návštevník
neviem sa rozhodnúť akú distribúciu mám hodiť na notebook. (asus rada A6000)
    • Re: akú distribúciu na notebook 05.06.2006 | 20:36
      g   Návštevník
      preco podobni k....i ako ty najskor neprecitaju nejake tie clanky uverejnene bud na tomto fore alebo na tisicoch podobnych stranok na celom svete o instalacii linux na laptop. Prepacte,ze takto z ostra, ale na sprostu otazku sprosta odpoved...
      • Re: Re: akú distribúciu na notebook 05.06.2006 | 20:37
        g   Návštevník
        vyskusaj vsetky a mas pokoj
        • Re: Re: Re: akú distribúciu na notebook 05.06.2006 | 23:32
          notebook   Návštevník
          najlepsie distro na notebook je windows xp, nebudes mat problem s hardverom.
          • Re: Re: Re: Re: akú distribúciu na notebook 05.06.2006 | 23:57
            Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
            to pod vysvetlit mojmu notebooku ;-)))
      • Re: Re: akú distribúciu na notebook 06.06.2006 | 12:21
        Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
        naco odpovedas ked len pitchujes? kazdy sme zacinali a taky k...i ako ty len odradzuju ludi od for, irc atd. Ak nemas chut odpovedat alebo sa ti zda otazka trivialna tak na nu neodpovedaj. Tak...
    • Re: akú distribúciu na notebook 06.06.2006 | 11:14
      m0d0r   Návštevník
      http://www.linux-laptop.net/
      • Re: Re: akú distribúciu na notebook 06.06.2006 | 17:43
        sano   Návštevník
        diky za stranku, nasiel som co som hladal. pre "g" ked budes musiet potrebovat pomoc pri kupe zbrane, odporucim ti precitat 5 rocnikov streleckej revue a streleckeho magazinu. ziskas prehlad a nazor. potom si vyberies sam najlepsie. ;-) ale vdaka za tvoj nazor.
        • Re: Re: Re: akú distribúciu na notebook 06.06.2006 | 19:40
          petulik   Návštevník
          Ahoj sano, mam notebook podobny tvojmz A6R B002. Odporucam Kubuntu, aj ked ti 3D podpora nepojde bez toho aby ti mrzlo Xko. Inac ziaden problem. Snad to v buducich releasoch opravia. V SuSE ti pojde aj 3D ale mne nejak nesadlo, vadilo mi v nom kopec chyb. Vo fedore rozbehas (ked vyhodis mesu) aj 3D, dobre distro. Gentoo mi blblo uz pri instalacii kvoli zvukovke a mandriva sla ale uz len z principu by som ju nedaval. Debian mi nevedel povolit dma, aj ked ine distra cez ano, kaslal na hdparm.conf. Ale zavisi od vkusu, co ti sadne. Toto su iba moje subjektivne pocity :).
          • Re: Re: Re: Re: akú distribúciu na notebook 06.06.2006 | 19:59
            Avatar chembro   Používateľ
            Petulik, co ti na tom Gentoo blblo pri instalacii ? Mam ten isty notebook, distro Gentoo a jediny problem boli irqcka, a zvuk nesiel preto lebo som mal nacitany modul SND_ATIIXP_MODEM. Tak som ho odstranil a zvuk isiel :-), a ten modem mi je aj tak k nicomu.