Spustim to?

Sekcia: Ostatné 13.06.2006 | 22:24
Camper   Návštevník
Mám takúto otázku. Používam Windows XP a chcem prejsť alebo len skúsiť linux. Ale teraz neviem či ho môžem nainšatlovať aj keď mám win alebo ho musím komplet odinštalovať. Ak sa to dá aby som mal aj linux aj win tak ako si pri spúšťaný pc vyberiem či chcel pracovať s linuxom alebo s win?
    • Re: Spustim to? 13.06.2006 | 17:26
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Existuje sice dual boot, no skor ci neskor si aj tak oddrbes jednu alebo druhu particiu takze si najprv sprav zalohu. Bez vacsich obav ale mozes vyskusat najprv live distribuciu (napalis si na CD a spustaz z CD), dobry je cesky slax (www.slax.cz) dvh
    • Re: Spustim to? 13.06.2006 | 19:34
      WlaSaTy   Návštevník
      na vyskusanie linuxu je vhodne LiveCD, napriklad ubunutu. bezi priamo z cd an nerobi z diskami ak ho k tomu uzivatel nedonuti. takze je to relativne bezpecne :-)
      • Re: Re: Spustim to? 13.06.2006 | 20:05
        slax   Návštevník
        A treba moje prvni live bylo knoppix (i ted doporucuju na zkousku) obsahuje spoustu software a dobre detektuje hardware (asi jako uz vetsina live dist.) ale je nejspis jen na dvd , momentalne ve verzi 5. a samozrejme uz zmineny slax (okolo 200 MB) http://distrowatch.com _ tady je uz slusny vyber nejen live distribuci :)
      • Re: Re: Spustim to? 13.06.2006 | 21:56
        Camper   Návštevník
        Ubunutu som si objedanl takze ok.. ale este daco k tomu ubunuto. Neviem ci ten 64-bit je na novsie pc alebo starsie? Ja som v tomot totizto ****** :)).
        • Re: Re: Re: Spustim to? 13.06.2006 | 22:15
          WlaSaTy   Návštevník
          kedze to nevies, tak ti staci 32 bit. keby si mal 64 bit system tak by si o tom s najvecsou pravdepodobnostou aj vedel (cena je cena).
          • Re: Re: Re: Re: Spustim to? 13.06.2006 | 22:24
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            v kazdom pripade 32. co som cital, mixovanie 32 a 64 aplikacii moze narobit problemy. hlavne pokial nemas distro, ktore ma vsetko co potrebujes
            Debian. apt-get into it…