Azureus a Suse 10.1

Sekcia: Konfigurácia 18.06.2006 | 18:07
Mircoman   Návštevník
Neviete preco mi nejde v azureusovi otestovat NAT port v Ubuntu mi to islo a v Suse mi to nejde.
    • Re: Azureus a Suse 10.1 15.06.2006 | 20:32
      WlaSaTy   Návštevník
      otestovat ide, ale test neprejde. zrejme mas aktivny firewall a dany port je zakazany.
      • Re: Re: Azureus a Suse 10.1 15.06.2006 | 23:17
        Mircoman   Návštevník
        Mas pravdu vypol som si firewall a uy to ide. Dikes
        • Re: Re: Re: Azureus a Suse 10.1 15.06.2006 | 23:38
          Avatar nardew debian  Používateľ
          ale to nie je riesenie vypnut si firewall... firewall si nechaj, len povol prevadzku pre dany port
          • Re: Re: Re: Re: Azureus a Suse 10.1 16.06.2006 | 00:05
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            to zalezi od siete, kde je. vacsionou len paranoia :) a navyse, pokial ma spustene len nejake dns a ssh - tak je v podstate na nic. cez prazdny port sa ti nikto nikam nedostane :)
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Azureus a Suse 10.1 17.06.2006 | 00:06
              Mircoman   Návštevník
              Nemam ziadne porty otvorene ledaze iba tych 150 co vytvori azureus ked stahujem. Vadi to mam sa bat nejakeho utoku?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Azureus a Suse 10.1 17.06.2006 | 01:18
                WlaSaTy   Návštevník
                pokial spustas programy pod rootom a v nejakom z nich sa vyskytne chyba, tak ano. ale to zavisi aj od toho ako si cenis data na pocitaci ...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Azureus a Suse 10.1 17.06.2006 | 04:56
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                ako vies ze nemas otvorene?
                nmap localhost
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Azureus a Suse 10.1 17.06.2006 | 05:18
                  WlaSaTy   Návštevník
                  tobra otazka :-) je rozdiel medzi otvorenym portom a portom na ktorom pocuva nejaka aplikacia. ale konec koncov, tcpip stack je obhospodarovany priamo jadrom. takze mozne je vsetko ...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Azureus a Suse 10. 17.06.2006 | 23:07
                    Mircoman   Návštevník
                    No tak data na compe si cenim tak ako mam v nom poriadok a to asi tak ze ani sam neviem v nom nic najst uplny bordel. A mam ho piiiiiiiiiiiiiiiiiiip. Problem by nastal keby mi nekdo sprdol system a ja by som si musel preinstalovat komp co by mi trvalo cca 1 mesiac no hold malo casu a ked je tak potom by som to vymyslel tak ze by nebol. A to mi netstat -autp nezisti vsetky otvorene porty to musim pouzit NMAP?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Azureus a Suse 10.1 18.06.2006 | 17:53
                  Avatar nardew debian  Používateľ
                  najlepsie by bolo pustit ten nmap z ineho pc v sieti, lebo teba zaujima v akom stave su porty vzhladom k cudzim pc, nie vzhladom na vlastny system, kde je vacsina "otvorenych"
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Azureus a Suse 10. 18.06.2006 | 18:07
                    uid0   Návštevník
                    pokial mu nebezi firewall, tak je to jedno. ku kazdemu portu mas rovnaky pristup aj zvonku. vsetky su otvorene, ale ked tam nic neni = Connection refused. skus si to cez telnet