Kubuntu 6.06: Adept-nefunguje, Admin mode-nefunguj

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.07.2006 | 16:07
Avatar OshO Sidux  Používateľ
Ahoj. Mam velky problem, lebo mi nechce spustit Adept - po chvilke nacitavania sa v panely uloh vypne. Tak isto mi nefuguje aj Administratorsky mod ked chcem menit nastavenia - vobec nevyskoci ponuka zadat heslo. Velmi by som s tym potreboval pomoct, lebo som bezradny. Dakujem vopred za kazdu odpoved. Online
    • Re: Kubuntu 6.06: Adept-nefunguje, Admin mode-nefu 10.07.2006 | 16:07
      Garcia   Návštevník
      ja mam rovnaky problem nastartovat Adept cez Xka nejde.. ako uzivatel a aj ako root. cez terminal v Xkach mi ako uzivatel adept otvori ale nemozem robit zmeny... a ked sa prihlasim cez SU alebo sa lognem klasicky ako root tak mi Adept nejde a pise chybu ze sa neda spojit zo serverom.. je tam niekde chyba u mna alebo je ten soft vadny?
    • Re: Kubuntu 6.06: Adept-nefunguje, Admin mode-nefu 27.06.2006 | 23:59
      123   Návštevník
      dari sa ti spustit ine programy ktore vyzaduju heslo root-a alebo cez sudo heslo uzivatela? ak nie pozri ako vyzera subor /etc/sudoers malo by tam byt niekde na konci root ALL=(ALL) ALL pridaj tam uzivatel ALL=(ALL) ALL uzivatel je tvoj ucet pod ktorym si prihlaseny toto co som napisal som musel doplnat v ubuntu 5.10 v 6.06 to uz islo aj bez toho tak neviem ci je to hlavny dovod nefungovania ak potrebujes heslo root-a tak v konzole pouzi sudo passwd vyzve ta to aby si najprv zadal heslo s ktorym si sa prihlasil do systemu a potom dvakrat treba zadat (vytvorit nove) heslo root-a
      • Re: Re: Kubuntu 6.06: Adept-nefunguje, Admin mode- 28.06.2006 | 00:30
        Avatar OshO Sidux  Používateľ
        Uz sa to opravilo... ;-) Po restartovani KDE to uz ide. V kazdom pripade dakujem za odpoved...
        • Re: Re: Re: Kubuntu 6.06: Adept-nefunguje, Admin m 28.06.2006 | 17:01
          Fursdy   Návštevník
          Adept je K******a az to boli nechapem preco ho dali do Kubuntu. Problem je v nom pretoze ak spustis aktualizacia alebo instalaciu balika ktory spusti apt-get (ale nespusti adept) tak po skonceni instalacie zostane apt-get ako proces spustene... da sa vypnut len ako administrator a to je zdlhave... Jednoznacne vymaz ten debilny adept a nahod synaptic ;)
          • Re: Re: Re: Re: Kubuntu 6.06: Adept-nefunguje, Adm 28.06.2006 | 17:03
            Fursdy   Návštevník
            este doplnam ze chybove hlasenie adeptu ked sa ho snazis sputit je ze apt-get je uz spustene tak preto sa adept neotvori... Synaptic vyriesi problem ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Kubuntu 6.06: Adept-nefunguje, 28.06.2006 | 19:50
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              nemam s adeptom problemy. dokonca mi viac vyhovuje nez S/Kynaptic
            • :-) 29.06.2006 | 14:24
              Ja_   Návštevník
              Ani ja nemam s Adeptom žiadne problemy. Funguje spolahlivo.