problem s distribuciou

Sekcia: Ostatné 27.08.2006 | 01:58
double k   Návštevník
zdravim.som uzivatel win xp , rozmsylal som o linuxu nakoniec som si ho nakopol . konkretne sa jednalo o debian no celkom mi vsetko slo pomalicky som sa ucil ale balickovanie mi robilo velke problemy , ked som stiahol zopar potrebnych balickov pre napr. licq zase potrebovalo dalsie tak som vsetky nakopol az som mal z toho zmetok , viem ze som si zacinajuc s linuxom asi vybral trosku zlozitejsi linux (debian) no pomohlo by mi keby som vedel ci je trosku jednoduchsi linux ohladom balickovania ' jednoduche nakopnutie potrebnych programov atd. rozmyslam nad suse , ale pytam sa vas ktory by ste mi odporucili aby som predisiel problemom so zlozitym balickovanim Dakujem
    • Re: problem s distribuciou 26.08.2006 | 02:27
      slackware   Návštevník
      gentoo, archlinux nevim co myslis "nakopnutim" slackware mi jako zacatecnikovi sedlo nejlip (jen nepodoruje zavislosti balicku, ale vsechny zavisle balicky jsem nasel na netu) pak jsem zkusil gentoo -tam mi vadila predevsim casova narocnost kompilace,ale zalibilo se emerge a ted testuji archlinux (jednoduchost a prehlednost slackware + reseni zavislosti podobne gentuu) arch je zatim bez problemu
    • Re: problem s distribuciou 26.08.2006 | 02:35
      123   Návštevník
      Ak chces nieco podobne ale lahsie ako debian tak skus ubuntu s Gnome alebo kubuntu s KDE. Instalacia v debiane/ubuntu/kubuntu je jednoducha. Netreba nic samostatne stahovat ale pouzit apt-get alebo jeho graficku nadstavbu napr. synaptic. Pred tym treba mat nastavene repozitare v /etc/apt/sources.list a potom uz len apt-get update a potom apt-get install licq (napriklad)
    • Re: problem s distribuciou 26.08.2006 | 03:44
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Balicky neni nutne rucne stahovat, staci pouzit misto dpkg spravce apt ktery vyresi pripadne zavislosti. apt hleda balicky na serverech (zdroje), jejichz seznam je v /etc/apt/sources.list Obdobne zavislosti resi urpmi v Mandrake, yum ve fedore, emerge v gentoo, yast v SuSE... Doba stahovani a instalaci balicku rucne po jednom je pryc :)
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: problem s distribuciou 26.08.2006 | 04:23
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        aptitude. a dobre si prezriet menu a zapamatat klavesy /, u, g, +, -, :, = (niekedy aj e a ! -- ale to je napisane na obrazovke). vyhladavanie balikov cez apt-cache search alebo na packages.debian.org krasny system :)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: problem s distribuciou 26.08.2006 | 17:07
          Avatar double k -_-  Používateľ
          dik zatial, hned ako pridem z dovolenky to vyskusam este mozno potom polozim zopar otazok kedze s linuxom nemam moc skusenosti ... btw to som nevedel o tom automatickom stahovani lebo ja som to hladal stale na packages.debian.org a potreboval som niekolko balickov napr. k tomu licq skusal som aj tie prikazy apt-get update , install licq.
          • Re: Re: Re: Re: problem s distribuciou 27.08.2006 | 01:58
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            vela dobrych distribucii je zalozenych na debiane - ubuntu, freespire, mepis... skus to ubuntu :)