initrd.img (pociatocny ramdisk)

Sekcia: Hardware a Drivery 10.09.2006 | 22:12
majo984   Návštevník
nemohol by niekto napisat sposob ako vytvorit initrd.img (pociatocny ramdisk k jadru) pretoze z en. manualu som sa dostal asi len do polovice a neviem ako dalej... pls.
    • Re: initrd.img (pociatocny ramdisk) 06.09.2006 | 18:07
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      http://vdl.halicky.sk/dokumentacia.html#initrd
    • Re: initrd.img (pociatocny ramdisk) 06.09.2006 | 18:16
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Aha, vidim ze toto je pokracovanie tvojho problemu so zmazanym initrd v FC4. Napis sem ci mas nieco z tohoto: - SATA disk - SCSI disk alebo CDROM - iny ako ext2 filesystem na root disku Ak nie, napis toto: # mkinitrd --with=loop pokus alebo # mkinitrd --with=loop pokus `uname -r` alebo # mkinitrd --with=loop `uname -r` pokus Malo by ti to vytvorit ten initial ramdisk v subore pokus. Alebo mozno najjednoduchsie bude vlozit instalacne CD a znova nainstalovat kernel. dvh
      • Re: Re: initrd.img (pociatocny ramdisk) 10.09.2006 | 20:57
        majo984   Návštevník
        :o) ee nejedna sa o ziadne pokracovanie so zmazanym initrd z fc :o) pouzivam (zatial) debian sarge a potreboval by som skompilovat nove jadro, na debiane je totiz trosku stare 2.6.8 ale mozno by mi pomohlo keby mi niekto napisal ako vytvorim ten initrd+nejake to vysvetlenie. AAlebo co mam vlastne zahrnut do jadra a nie do modulov? a kde to v jadre najdem?? aby som neporeboval initrd?? mam ata disk a pouzivam reiserFS
        • Re: Re: Re: initrd.img (pociatocny ramdisk) 10.09.2006 | 22:12
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          backports.org deb ftp://ftp.sk.debian.org/backports.org/ sarge-backports main netreba kompilovat.
          Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: initrd.img (pociatocny ramdisk) 10.09.2006 | 21:01
          majo984   Návštevník
          vdaka tan navod je super... :o)