VYPNUTIE GRAFIKY V UBUNTU

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.09.2006 | 21:55
Avatar Freelan UBUNTU  Používateľ
zdravim vhvel by som vediet ako sa vypina a potom naspat zapina graficke prostredie v UBUNTU myslim ze tam je Gnome ale cchcem aby po vypnuti ostalo vypnute aby sa nenastartovalo po zapnuti pc a aj aby sa dalo potom nejak zapnut DAKUJEM
    • Re: VYPNUTIE GRAFIKY V UBUNTU 13.09.2006 | 07:31
      Avatar Freelan UBUNTU  Používateľ
      myslel som vypnutie X
      • Re: Re: VYPNUTIE GRAFIKY V UBUNTU 13.09.2006 | 08:49
        f0f0   Návštevník
        nabuduce hladaj vo fore, bolo to tu uz aspon 1000-krat inak sudo /etc/init.d/gdm stop
        • Re: Re: Re: VYPNUTIE GRAFIKY V UBUNTU 13.09.2006 | 08:54
          f0f0   Návštevník
          pre vypnutie staci zeditovat dany subor napr. v mc, zaciatok bude vyzerat takto: #! /bin/sh exit 0 .....ostatny text ak chces xka spustit zakomentujes alebo vymazes riadok exit 0
          • Re: Re: Re: Re: VYPNUTIE GRAFIKY V UBUNTU 13.09.2006 | 11:06
            WlaSaTy   Návštevník
            zaujimavy sposob zakazania sluzby. netvrdim ze je nefunkcny, ale po pol roku tu uvidime otazku ako si zapnem graficky mod a vyriesi sa to reinstalaciou systemu. a nehovorim o tom, ze tuto zmenu moze (ale nemusi) prerobit update systemu takze system sa bude tvarit "tak nejak choro". skor by som odporucil zmenu runlevelu v /etc/inittab (popisane aspon 100x).
            • Re: Re: Re: Re: Re: VYPNUTIE GRAFIKY V UBUNTU 13.09.2006 | 21:55
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              v grafickom rezime si v nastaveniach najdi polozku "systemove sluzby" - aspon taky nazov to ma v KDE ... tam si daj gdm boot on startup = no/off (alebo podobne) ... Xka pak spustis ked ich budes chciet prikazom startx a ked budes o5 chciet pri boote spustit aj Xka, zopakuj postup c.1 a hod to na yes/on :)