BOOTLOADER UBUNTU live 6.06

Sekcia: Konfigurácia 28.09.2006 | 12:33
Riso   Návštevník
Zdravim, spustil som ubuntu live 6.06 z cd a dal normalny start, gnome nabehlo v rozliseni 640x480 neslo prepnut na ine v change resolution. Dal som install na hdd ale nemohol som vyplnit zakladne nastavenia, lebo som videl iba pol okna (v nastaveni location som tabulatorom nevedel prejst na tlacitko next) tak som restartoval a nastartoval so safe resolution - nabehlo gnome v 1024x768, instalacia prebehla na hd4, spozoroval som aj hlasku ze zapisuje myslim GRUB na hd0 - co som nechcel. Po reboote mi z hd0 nabehlo menu ntloadera - takze tam asi nic nezapisal. Ked som dal v biose boot z hd4, tak mi len blika kurzor vlavo hore. Asi na hd4 nieje bootsector. Nenasiel som ziaden bootloader configurator na cd. V helpe pisu ze ma byt v menu Programs/ system/ bootload configurator alebo podobne. Podmenu system v Programs nieje. Kde ziskam nejaky bootloader konfigurator? (Internet mi chodi v tom linuxe, grafiku mam MSI nvidia geforce 6200). Pri starte z cd je dole moznost nastavit nejake parametre, dal som rozlisenie 1024x768/32 bit, bootoval v takom rozliseni ale gnome prepol grafiku na 640x480 a to bola jedina polozka v Change resolution) Dakujem za rady.
    • Re: BOOTLOADER UBUNTU live 6.06 28.09.2006 | 04:10
      WlaSaTy   Návštevník
      skus nam napisat ci sa ti podarilo ten linux nainstalovat na disk a aj nastartovat, ejako to nie je z tvojho prispevku jasne. ked nie, tak mozno ma stale ubuntu volbu instalovat v textovom mode, grafiku mozes nastavit aj potom.
      • Re: Re: BOOTLOADER UBUNTU live 6.06 28.09.2006 | 12:33
        Riso   Návštevník
        Po starte do safe graphic mode nabehol v 1024x768 a install na hdd prebehol OK.