PC sa nevypina, ale restart funguje (kubuntu)

Sekcia: Hardware a Drivery 04.10.2006 | 23:36
matt2ss   Návštevník
Caute mam maly problem s vypinanim pc. Pouzivam, kubuntu (dapper 6.06), a po vypnuti sa mi pc nevypne. Sice pocujem, ze sa vypne disk, ale system zastavi na hlaske Will now halt, ale nevypne sa. Neda sa vypnut ani power gombikom, musim na to ist tvrdym vypnutim zdroja. Zaujimave je ale to, ze restart prebehne v poriadku! ACPI mam nainstalovane, v nastaveniach napajania som nic nenasiel...
    • Re: PC sa nevypina, ale restart funguje (kubuntu) 02.10.2006 | 02:13
      WlaSaTy   Návštevník
      toto mi nieco pripomina, nakoniec to vypise ** Power Down **. ak nebolo povedane jadru ze ma vypnut power managment (alebo ho obist) tak sa treba pozriet do konfiuracie jadra a prepnut medzi APM a ACPI popripade vyskusat update ci tuto vec uz nevyriesili :-))
      • Re: Re: PC sa nevypina, ale restart funguje (kubun 02.10.2006 | 23:08
        matt2ss   Návštevník
        System mam updatovany na najnovsiu verziu.
        • Re: Re: Re: PC sa nevypina, ale restart funguje (k 03.10.2006 | 23:26
          WlaSaTy   Návštevník
          tak to bude treba pozriet do konfiguracie kernelu a prelozit si vlastne jadro. bud s pouzitim APM alebo ACPI. zial, nevieme co je to za hardware tak nemozeme poradit.
          • Re: Re: Re: Re: PC sa nevypina, ale restart funguj 04.10.2006 | 23:36
            Miki   Návštevník
            Mam podobny problem. Zistil som ze ho sposobuje ovladac nvidia-glx. Zo standardnym ovladacom nv sa system vypina normalne. bohuzial na ine riesenie som neprisiel.