Lexmark 1100 a Knoopix

Sekcia: Ostatné 15.05.2005 | 00:14
Avatar Jan   Používateľ
Ako rozbehať Lexmark 1100 na Knoopixe. Cups obsahuje ovládač ale nejde to.
    • Re: Lexmark 1100 a Knoopix 08.05.2005 | 19:59
      Jaro_T   Návštevník
      Mám tiež lexmark 1100 a zatiaľ jediná distribúcia, na ktorej sa mi ju podarilo rozbehať je Mandrake 10.0 (tuším aj na predchádzajúcej verzii, ktorú som mal - 9.1, to ako tak šlo). Predtým som skúšal rôzne distribúcie a na žiadnej tlač nebežala. Normálne beží cez CUPS ale musel som ručne nastaviť okraje a centrovanie tlače.
      • Re: Re: Lexmark 1100 a Knoopix 09.05.2005 | 19:48
        Avatar Jan   Používateľ
        Ďakujem, mimochodom ako Ti beží USB download. Mám foťák Olympus 745 ale aj keď systém obsahuje ovládač neviem sa dostať k obrázkom, ani ho nepozná. Je to podobné ako s tou tlačiarňou.
        • Re: Re: Re: Lexmark 1100 a Knoopix 09.05.2005 | 20:51
          peter golis   Návštevník
          to zavisi. k fotkam vo fotoaparatoch sa da dostat bud cez usb mass storrage (ak sa fotak dokaze tvarit ako harddisk, respektive usb kluc), alebo cez PTP protokol (picture transfer protokol) s pomocou balika gphoto alebo v kde sa da zadat camera:// a zobrazi sa obsah fotoaparatu. existuju aj okrajove riesenia ako PTP file system alebo kupenie si citacky na karty (vyhodne najme ked fotak dokaze iba usb1 a karta je vecsia 1/4Gb).
          • Re: Re: Re: Re: Lexmark 1100 a Knoopix 10.05.2005 | 17:52
            Avatar Jan   Používateľ
            Ďakujem. Ale moc múdry z toho nie som. Skúšal som cez gphoto aj cez kde, nejde to. Som len začiatočník. Asi skúsim inú distribúciu, možno Mandrake.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Lexmark 1100 a Knoopix 10.05.2005 | 18:14
              peter golis   Návštevník
              a ten fotoaparat ma v rodnom liste (v navode) ze zvlada byt pripojitelny ako vymenne medium alebo ako PTP zariadenie? alebo pouziva nejaky divny protokol od vyrobcu ktory je podporeny len pod winblows?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lexmark 1100 a Knoopix 11.05.2005 | 22:25
                Avatar Jan   Používateľ
                Vo Windows sa hlási ako vymenitelný disk alebo niečo také, jednoducho sa dajú na pamäťovú kartu ukladať alebo z nej sťahovať hocijaké súbory, nie len obrázky. Pre systém Win98 a nižší je potrebné nainštalovať ovládač.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lexmark 1100 a Knoopix 12.05.2005 | 09:31
                  The Fox   Návštevník
                  V tom prípade ho môžeš pripojiť normálne ako USB flash disk. Ako, to už nebude problém nájsť v starších fórach :-).
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lexmark 1100 a Kno 15.05.2005 | 00:14
                    Avatar Jan   Používateľ
                    Dík. Končím v tejto téme, jej názov už nezodpovedá obsahu.