rychli restart

Sekcia: Ostatné 29.10.2006 | 20:45
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Ahojte, uz sa mi to stalo 3 krat a riadne ma to s prepacenim sere. Ide o to, ze ked potrebujem rychlo restartovat pocitac a nahodit sa do windowsu, zmacknem tlacitko restart (dole na mojej masinke) a je to vyriesene, no, teda to tak bolo doteraz, kym som mal windows. Ked rychlo restartujem linux SuSe 10.1 (neviem ci aj pri inych sa to robi) pokazi sa mi particia a linux mi jednoducho uz dalej nejde spustit a musim znovu instalovat, stratim vela dat a pod. Teraz ho mam momentalne pokakany a chystam sa ho dneska reinstalovat, neviete ako zabranit tomu, aby sa particia po rychlom restarte \"nepokazila\" ? Pre mna je to dost zavazny problem. Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: rychli restart 18.10.2006 | 19:02
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      omg, ved to je reset...
      Debian. apt-get into it…
    • Re: rychli restart 18.10.2006 | 18:04
      WlaSaTy   Návštevník
      treba pouzivat prikaz reboot alebo si nakonfigurovat ze tlacitko na restart bude volat prikaz na restart - reboot.
    • Re: rychli restart 29.10.2006 | 20:45
      Avatar mkub Debian stable  Používateľ
      Rychly restart je tlacitko reset, pri nom sa moze pokakat aj Win. Este v linuxe stale existuje aj trojkombinacia CTRL-ALT-DEL. Funguje iba v text. konzole musi byt aj povoleny. To zabezpeci korektne ukoncenie vsetkych demonov a restartovanie systemu.