pomoooc

Sekcia: Ostatné 02.11.2006 | 12:26
vird   Návštevník
taka lamerska otazka mam ubuntu 6,06 a neviem sa prihlasit ako root uzivatel ked sa chcem prihlasit z prihlasovacej obrazovky tak mi napise ze root sa odtial nesmie prihlasit a treba mi to pretoze chcem editovat subor menu.lst v /boot/grub help
    • Re: pomoooc 31.10.2006 | 21:42
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Prihlas sa ako bezny uzivatel. Vsetky prikazy, ktore vyzaduju prava root-a, mozno v Ubuntu zadavat prostrednictvom prikazu sudo nazov_prikazu, v tvojom pripade napr. sudo gedit /boot/grub/menu.lst. Kedze si zaciatocnik, odporucam prejst si manual k Ubuntu.
      • Re: Re: pomoooc 01.11.2006 | 20:59
        Dumaru   Návštevník
        Soráč, prehliadol som že si napísal riešenie :-)
    • Re: pomoooc 01.11.2006 | 09:20
      Avatar chatpall   Používateľ
      v konzole napisa sudo passwd root a nastav si ake heslo chces pouzivat a potom v menu nastav Security Tab -> Security -> Allow root to login with GDM (Checked)
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: Re: pomoooc 01.11.2006 | 13:18
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ...
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: pomoooc 01.11.2006 | 17:18
          chatpall   Návštevník
          ked uz maju tolky s tym problem aby sa prihlasovali ako root a nestaci im sudo tak co im na to povedat?
          • Re: Re: Re: Re: pomoooc 01.11.2006 | 17:40
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            mozno o tom nevie, ze sa nemusi prihlasit ako root...
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: pomoooc 01.11.2006 | 18:49
              WlaSaTy   Návštevník
              a nadovazok sa potom pytaju preco v linuxe nefunguje undelete ako vo wirdows (obnovit smetny kos). to je pravy dovod preco je standardne vypnute prihlasovanie sa ako root.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: pomoooc 01.11.2006 | 20:26
                Stranger   Návštevník
                No a v com je problem,ked sa tu niekto nieco opyta?Ved prave preto je tu forum a komunita. Vsetci sme zacinali. Aj ja som par dni dozadu dal instalacne CD kamaratovi, poslal som mu navody pre zaciatocnikov a on sa ma prave do telefonu pytal, kam ze ma napisat tie prikazy. No a prave o tom to je, ze sme komunita a priatelia. A kto nepochopil a ani sa nesnazi pochopit filozofiu Ubuntu, tak toho prispevky podla mna v tomto fore nemaju co robit.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pomoooc 01.11.2006 | 20:36
                  WlaSaTy   Návštevník
                  problem nie je v tom ze sa tu nieco opyta. problem je ze sa clovek opyta ako ziska prava na zlikvidovanie svojho systemu a ked sa mu to podari, tak place ze undelete nefunguje. zial, na toto nefunguje undelete ani v jednom systeme. to ze je tu tato otazka aspon raz denne uz nema zmysel rozoberat. komu by sa chcelo prekliknut kusok dozadu ked sa moze opytat? ps: jeden taky system poznam, nasilim nahrava niektore subory do roznych adresarov bez ohladu na to ci tym neznefunkcni system.
                  • :) 02.11.2006 | 08:50
                    chatpall   Návštevník
                    ono je to mozno este aj tak, ze ked sa zacina na pride na taketo stranky prvy krat a nevie ako sa pytat a co kde hladat... ja sam som na zaciatku hladal odpovede na vsemoznych miestach (napri. #sklug, kde sa nedalo dopatrat odpovede) az kym som neprisiel na to ze treba trosku viacej citat a aj sa nieco poucit a necakat ze budem mat system zo vsetkym priamo od vyrobcu (aj ked pri Ubuntu uz nic jednoduchsie nemoze byt)
                    • Re: :) 02.11.2006 | 12:26
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ale no, kazdy sa nauci a kolonka vyhladavanie je viditelna z hociktoreho miesta (aj tohoto) portalu. inac je pravda ze na IRC #sklug sa moc vyhladavat neda, predsa len IRC nie je primarne urcene na to aby logovalo celu komunikaciu i ked boti to dokazu :-) i ked niektory z nas zacinali na skromnejsom prostredi. narodne komunity uzivatelov boli v plienkach (ak vobec boli), google neexistovalo a clovek musel kazdeho pol roka menit vyhladavaciu sluzbu aby sa dopatral odpovede. pametam si ked som to robil posledny krat a hotbot mi namiesto odpovede zacal podsuvat rozne P-cka pretoze vedel ze na slovensku bola hlboka noc a to uz bolo neunosne. smola bola v tom ked clovek riesil nejaky seriozny problem a nie len tak surfoval a zbieral dialery a trojany. PS.: kolko odpovedi clovek dostane ak zada vyhladavat root a debian uz rozoberat nebudem.
    • Re: pomoooc 01.11.2006 | 20:52
      Dumaru   Návštevník
      Nechápem prečo sa chceš prihlásiť ako root. Ako je tu už spomenuté, K/Ubuntu pracuje s príkazom "sudo" a nie "su". Samozrejme že sa to dá zmeniť. Keď chceš editovať spomínaný súbor, skús zadať "sudo kwrite /boot/grub/menu.lst".
      • Re: Re: pomoooc 01.11.2006 | 20:56
        Dumaru   Návštevník
        Oprava, v Ubuntu (GNOME) zadaj: sudo gedit /boot/grub/menu.lst.