padnutie PC

Sekcia: Ostatné 09.11.2006 | 13:17
palo73   Návštevník
z NICOHO NIC PADA PC vypne ho ako zistim v linuxe ci to pada kvoli aplikacii a ktorej?
    • Re: padnutie PC 08.11.2006 | 16:15
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Ak ti pada ZNICOHO NIC tak skús pozriet ci nemas zlomenu nožičku na stoliku alebo tak..a pozor...lebo sa ti može PC trochu aj pokazit...destroy....
      Close the Windows Open The Source
      • Re: Re: padnutie PC 08.11.2006 | 16:27
        palo73   Návštevník
        fajn tak to som uz vdaka tebe vyriesil a teraz preco mi ho vypne same od seba ty chytrak a ako mozem na to prist?
        • Re: Re: Re: padnutie PC 08.11.2006 | 16:34
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          Ak ti samo od seba vypne PC to je už iná vec. Takže máš nahodený Linux...jadro je ake, KDE, GNOME, i? Kedy ti to padá? konkretizuj... Pri boote, pri nabiehaní systému, nabiehaní graf. prostredia....aký je výpis jadra? dmesg?
          Close the Windows Open The Source
          • Re: Re: Re: Re: padnutie PC 08.11.2006 | 16:51
            Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
            ps: ešte jedna vec PC sa aj reštartuje alebo jasný Off...teda vypne celý PC znamením rozoznatelným zhasnutím kontroliek na krabici v PC, klávesnici....hučaním vetráku vypnutím monitora a jeho kontrolky...samozrejme nemusí to byť chyba aplikácie ale aj chyba hardwaru.-...
            Close the Windows Open The Source
            • Re: Re: Re: Re: Re: padnutie PC 08.11.2006 | 18:06
              palo73   Návštevník
              nuz nezbadal som ci je to pri urcitom programe skor samovolne vypnutie,cize uplne vypnutie PC,vsetko zhasne a vypne sa,mam KDE a SUSE 10.1 Doteraz som s tym nemal problem a toto suse mam od jeho vydania.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: padnutie PC 09.11.2006 | 13:17
                Tomáš Hanzel   Návštevník
                Stále si neviem poradit nieco mi tam chýba.... Mam na mysli co napríklad robíš ked to padne...a čo ten výpis dmesg? alebo chyba hardware?
                • Re: padnutie PC 23.08.2008 | 23:59
                  Avatar dominator753   Používateľ
                  aj mne svojvolne zamrzne NB.

                  naposledy som bol na firefoxe a v momente ked som dal minimalizovat okno tak sa ztmavila obrazovka a potom sa mi vypísalo kopec textu na celu obrazovku a potom sa restartoval.

                  neviem, cim to moze byt. mal som zapnuty pritom aj pidgin a mam gnome a ubuntu.

                  noo a este nieco, ked dam system "o gnome" tak to chvilu nieco robi ale ziadne okno sa mi nezobrazi a potom ide ako keby sa nic nestalo.
                  • Re: padnutie PC 25.08.2008 | 00:07
                    Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
                    ano, aj ja ked dam O GNOME, tak mi ho neotvori, ale to podla mna bude chyba SK lokalizacie, lebo ked ho otvorim cez terminal v EN alebo CZ jazyku tak ide. a v SK jazyku mi este prida vypis ze: Traceback (most recent call last):
                    File "/usr/bin/gnome-about", line 1039, in <module>
                    about = GnomeAbout ()
                    File "/usr/bin/gnome-about", line 851, in __init__
                    self.create_ui ()
                    File "/usr/bin/gnome-about", line 930, in create_ui
                    info_labels = map (make_info_label, self.system_infos)
                    File "/usr/bin/gnome-about", line 921, in make_info_label
                    label.set_markup (_("%(name)s: %(value)s") %
                    infos_dict)
                    KeyError: u'meno'
                    poznamka: z %(name)s: som musel dat prec tag "b" bo mi to nechelo zobrat

                    sak si skuste: LANGUAGE="cs_CZ" gnome-about
                    alebo len gnome-about
    • Re: padnutie PC 24.08.2008 | 04:10
      eM   Návštevník
      no jestli to nebude nejmladsi harware, tak bych zvazil i hardwarovy problem (neboli ze neco odchazi ... treba procik, kondenzatory na desce,...)