SAMBA Share an winXP

Sekcia: Konfigurácia 13.11.2006 | 12:23
bublifuk   Návštevník
na linuxovu siet na ktorej mi bezi Samba som dostal winXP comp... ked pripojim z XP jednu zdielanu zlozku, dalsiu mi uz nechce hlasi ze uz som pripojeny pod inym menom... pricom su to samostane share zlozky. Je jedno ktoru prvu pripojim. Prvu mi pripoji, dalsie nie. Linuxove stroje sharuju OK vie mi niekto pomoct?
    • SAMBA Share an winXP - dodatok 11.11.2006 | 21:42
      bublifuk   Návštevník
      Samba log mi vypisuje> [2006/11/11 20:28:12, 0] nmbd/nmbd_browsesync.c:find_domain_master_name_query_fail(353) find_domain_master_name_query_fail: Unable to find the Domain Master Browser name BLOK1 for the workgroup BLOK1. Unable to sync browse lists in this workgroup. a WinXP mi pisu> Viacnasobne pripojenia jedneho pouzivatela na server alebo zdielany prostriedok s pouzitim viacerych mien pouzivatela nie je dovolene. ...ale ja potrebujem sa pripojit na niekolko zdielanych adresarov zo Samby, ktore maju rozne pristupove username/passw... help plz...
      • Re: SAMBA Share an winXP - dodatok 12.11.2006 | 00:52
        WlaSaTy   Návštevník
        a aka je definovana pracovna skupina ak nie BLOK1? popripade domain master, local master, wins alebo PDC :-)
        • Re: Re: SAMBA Share an winXP - dodatok 12.11.2006 | 11:00
          bublifuk   Návštevník
          takto to mam n konfigu napisane..... [global] workgroup = BLOK1 server string = ServerB Blok1 security = user hosts allow = 127. 192.168.1. printcap name = cups log file = /var/log/smb/samba.%m socket options = TCP_NODELAY local master = yes wins support = yes os level = 99
          • Re: Re: Re: SAMBA Share an winXP - dodatok 12.11.2006 | 14:16
            WlaSaTy   Návštevník
            mimochodom, nemal by tam byt domain master? typnem si ze ti tam bude chybat viacej veci. skus sa pozret napriklad sem: http://www.abclinuxu.cz/data/kantar/smb.conf
            • Re: Re: Re: Re: SAMBA Share an winXP - dodatok 13.11.2006 | 12:23
              bubifuk   Návštevník
              tahnks, uz som to rozchodil fakt tam toho dost chybalo cim viac prenikam do tajov linuxu tym viac nadobudam presvedcenie ze gatesove win su o nicom...