zmena resolv.conf

Sekcia: Konfigurácia 15.11.2006 | 20:19
lore70   Návštevník
Neviete mi niekto povedať, v čom to môže byť, že mi samo zmení IP v resolv.conf? Nastavím dve IP adresy a z ničoho nič mi zrazu druhý nameserver zmizne a na prvé miesto sa zapíše 195.28.64.99. Aj keď to opravím, zakrátko je to zase zmenené.
    • Re: zmena resolv.conf 12.11.2006 | 21:15
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      pravdepodobne sa to deje v /etc/dhclient-script. najjednoduchsie je zakomentovat riadky, ktore pisu do resolv.conf
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: zmena resolv.conf 12.11.2006 | 22:42
        Lore   Návštevník
        V etc/ som nič také nenašiel. V /etc/dhcp/ je dhclient.conf a tam je: request subnet-mask, broadcast-address, time-offset, routers, domain-name, domain-name-servers, host-name, netbios-name-servers, netbios-scope; zvyšok je zakomentovaný
        • Re: Re: Re: zmena resolv.conf 12.11.2006 | 22:52
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          skus odtial vyhodit "domain-name, domain-name-servers" a mozem vediet co to je za distro?
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: zmena resolv.conf 13.11.2006 | 00:06
            Lore   Návštevník
            Ked sa to nezopakuje do dvoch dní, tak to pomohlo. Zatial dik
            • Re: Re: Re: Re: Re: zmena resolv.conf 15.11.2006 | 19:23
              Lore   Návštevník
              Nepomohlo, zmení to vždy.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: zmena resolv.conf 15.11.2006 | 19:39
                123   Návštevník
                do dhclient.conf dopis prepend domain-name-servers xxx.xxx.xxx.xxx , xxx.xxx.xxx.xxx ; alebo: supersede domain-name-servers xxx.xxx.xxx.xxx , xxx.xxx.xxx.xxx ; xxx.xxx.xxx.xxx su tvoje dns servery oddelene ciarkou a vymaz odtial ako je odporucane vyssie domain-name-servers a restartni
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zmena resolv.conf 15.11.2006 | 20:10
                  Avatar lore70 Ubuntu Studio  Používateľ
                  Dobre, uvidím či pomôže.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zmena resolv.conf 15.11.2006 | 20:19
                    123   Návštevník
                    ak to chces do ubuntu tak pomoze urcite , inac original je tu: https://wiki.ubuntu.com/StaticDnsWithDhcp https://wiki.ubuntu.com/OverrideDNSServers