starý stroj

Sekcia: Ostatné 17.11.2006 | 13:35
Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
Zdravím, kamošovi chceme skúsiť nahodiť na inťáku daný kompík namiesto win98 nejaký linux... tak by som sa xel spýtať aký by ste mi odporučili, je možné na danom stroji nehodiť vôbec nejaké grafické prostredie? a ten lin ak by nejaký bol ... tak by bolo treba aby mal ešte aspoň nejkú podporu ... ale asi to nie je možné tieto požiadavky čo? nič no pýtam sa, budem vďačný za každú odpoveď :D dikes.
ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: starý stroj 13.11.2006 | 19:15
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      neviem co za stroj myslis. na slaby komp by som skusil DSL alebo Zenwalk ja ho sice mam na pentium4 3000MHz 1000RAM ale na slabsie stroje je vhodny.
      Everything is proceeding as I have foreseen.
      • Re: Re: starý stroj 13.11.2006 | 19:21
        skywaker   Návštevník
        skús napísať bližšie o aky stroj sa jedná? procesor+ramka+ či môžeš botovať s CD a k tomu poprípade aj aky máš veľký disk. primlúvam sa tiež za Zenwalka alebo za Slackware, ak by si chcel môžeš aj Debiana myslim to fakt važne - aspon v oficialnom instalatore sa pise ze potrebuje minimalne 24mb ram na spustenie instalacie co nie je az tak vela a ma mnozstvo softu. ovsem najskor budes musiet pouzivat Fluxbox alebo WindowMaker, koli ramke, Zenwalk am Xfce44 Desktop co je uz vyssi konfort
        • Re: Re: Re: starý stroj 13.11.2006 | 19:25
          -   Návštevník
          dost zalezi na tom ake programy budes pouzivat dsl js v podstate vyber softveru, ktory nie je narocny na systemove prostriedky, z debianu
    • Re: starý stroj 13.11.2006 | 19:19
      -   Návštevník
      vo vseobecnosti plati ze na kazdom pocitaci na ktorom ide windows sa da spustit aj linux, kedze linux ma mensie naroky na hardwer. odporucam ti napr. debian 3.1 alebo slackware 11.0 aku podporu chces. ak myslis podporu komunity tak davaj dotazy napr. do fora na linuxos.sk. ak myslis podporu nejakej firmy tak by si si mal kupit nejaku komercnu distribuciu.
    • Re: starý stroj 13.11.2006 | 19:25
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      dolezita je pamat, tak kolko?
      Debian. apt-get into it…
    • Re: starý stroj 14.11.2006 | 10:41
      fathum   Návštevník
      velmi peknou alternativou k win98 by mohol byt Vectorlinux (postaveny na slackware), 5.8 ma iba xfce a zatial vysla iba ako rc2, no 5.1 mala na vyber viac graf. prostredi a hlavne icewm slapalo velmi pekne na starej masine a co sa tyka softwaru, tak k dispozicii je prevazne "nenarocny software" + graficke konfiguracne nastroje www.vectorlinux.org ...ja som bol maximalne spokojny, ale pokial stale neprezradis, ze co mas za masinu, tak to si mozeme zatial iba tipovat odpovede
      • Re: Re: starý stroj 14.11.2006 | 10:45
        fathum   Návštevník
        http://vectorlinux.com/ ...oprava :)
        • Re: Re: Re: starĂ˝ stroj 15.11.2006 | 23:44
          Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
          soráč chalani ... som ten stroj som písal do hlavičky a potom som ju zmenil ... ja to pentium 166MHz a 64MB RAM, plus je tam asi cez 5GB disku ... ta ramka je fest malá čo?
          ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
          • Re: Re: Re: Re: starĂ˝ stroj 16.11.2006 | 00:50
            fathum   Návštevník
            omrkni ten Vector, STX alebo DSL ...mohli by slapat, no veelmi pomaly :)
          • Re: Re: Re: Re: starĂ˝ stroj 16.11.2006 | 14:22
            fathum   Návštevník
            este ma napadlo: http://stibs.cc/stx/ SaxenOS Desktop * Complete Linux Desktop * Lightweight (about 1.25 GB installed, 379 MB ISO) * Slackware 11/ Zenwalk 2.8/ Wolvix/ Slax based * Works nicely on old Hardware (Oldest system tested so far: K5/75, 64 MB RAM, 130 MB Swap ... very slow but works) * Harddisk Installer from Wolvix * The brand new EDE 1.1 desktop looks very much like Windows 98/ME/2000.
          • Re: Re: Re: Re: starĂË? stroj 16.11.2006 | 15:22
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            nahodou by to mohlo byt fajn - ale to tiez zavisi od toho co tam planujes spustat. pokial uprednostnis vyhody linuxu pred mensou narocnostou, nestabilitou a nebezpecnestou windows 98... ja by som tam dal kludne debian testing :)
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: starĂËÂ? stroj 16.11.2006 | 18:15
              Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
              dikes chalani, skúsim mu teda nahodiť zenwalka ... čo to urobí ... :D
              ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: star.stroj 17.11.2006 | 13:35
                ferjo   Návštevník
                Ja som mal na Pentiu 166 a 32 MBRam DSL,t.j. DamnSmall. Islo to perfektne. http://www.damnsmalllinux.org/ damnsmalllinux.org