nejaky podobny program ako netscan vo win prelinux

Sekcia: Ostatné 04.04.2005 | 12:21
bosz   Návštevník
najlepsie rpm do mandraku diki
    • Re: nejaky podobny program ako netscan vo win prel 03.04.2005 | 12:59
      Toudy   Návštevník
      Co je netscan?
    • Re: nejaky podobny program ako netscan vo win prel 03.04.2005 | 18:27
      Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
      skus nmap, nechce sa mi guglit netscan, ale predpokladam ze si myslim spravne co to je ;)
      • Re: Re: nejaky podobny program ako netscan vo win 03.04.2005 | 22:10
        bosz   Návštevník
        netscan pouzivam vo win na prehladavanie siete. Napr zadam, ze ma prehliadat IP od 155.195.52.1 do 155.195.52.255 a zobrazi mi kto je na sieti a co zdiela vsetko naraz! a nieco take chcem mat aj v linuxe, ked to tam uz nahodou je tak mi poradte! dik nmap asi nieje to co potrebujem, je to zlozity program ani neviem o com :o)
        • Re: Re: Re: nejaky podobny program ako netscan vo 03.04.2005 | 22:43
          Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
          aha, je to teda daco ako pink (na win pink rulz!), takze skus smb4k, je to native kde aplikacia, ktora prehladava tvoju podsiet tak ako popisujes
          • Re: Re: Re: Re: nejaky podobny program ako netscan 03.04.2005 | 22:46
            Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
            btw 255 je broadcast, cize ip .255 nebude ziadnemu hostu, skoda to scanovat, su to len zbytocne pakety navyse pre vsetky hosty v podsieti :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: nejaky podobny program ako net 03.04.2005 | 22:54
              puco   Návštevník
              to nie pravda, zalezi na maske tej siete, ake je tam maska 16, tak to moze byt adresa pocitaca
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejaky podobny program ako 04.04.2005 | 12:21
                Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
                no ano,mas pravdu, ale nie je to bezne a na nejakej malej lan s internymi ip by som to necakal..
          • Re: Re: Re: Re: nejaky podobny program ako netscan 03.04.2005 | 23:27
            bosz   Návštevník
            a ked mi vypise nieco take tak co? Vybrali ste si zdrojový balík: /home/bosz/smb4k-0.5.1-1mdk.src.rpm Je možné, že ho nechcete skutočne inštalovať na váš počítač (jeho inštalácia vám umožní vykonať modifikácie alebo zmenu nastavenie kompilácie zdrojových kódov a potom ho prekompilovať). Čo si želáte spraviť? dam ze nainstalovat a potom toto: Niektoré požadované balíky nie je možné nainštalovať: smb4k-0.5.1-1mdk.src (kvôli neuspokojenému kdelibs-devel) súhlasíte ? dam OK a nic nejde
            • Re: Re: Re: Re: Re: nejaky podobny program ako net 04.04.2005 | 00:47
              bosz   Návštevník
              Smb4K uz mi to ide diki