Rychli format

Sekcia: Hardware a Drivery 21.11.2006 | 22:07
elbe   Návštevník
Nechtiac sa mi pri instalacii fedori podarilo naformatovat HDD. Nastastie len rychlim formatovanim. Daju sa cez nejaku live distribuciu obnovit particii a subori? Mam tieto live distribucie - ubuntu, mandriva, danix.
    • Re: Rychli format 18.11.2006 | 12:14
      frjo   Návštevník
      Neviem aky system je na tvojom HDD. Ale v Dos ti moze pomoct ked zadáš: unformat c:
    • Re: Rychli format 18.11.2006 | 14:10
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus http://www.dirfile.com/freeware/linux-recovery.htm
      • Re: Re: Rychli format 20.11.2006 | 11:43
        Elbe   Návštevník
        Momentalne ziadni. Ked som si pri instalacii fedori uvedomil, ze som nechtiac urobil rychli format nepokracoval som v instalacii.
        • Re: Re: Re: Rychli format 21.11.2006 | 21:04
          -   Návštevník
          ak je rachly format iba oznacenie danej particie za particiu ineho typu tak by malo stacit jej oznacenie za povodny typ (napr ak sme oznacili ntfs na ext3 ale este sme tam nevytvorili suborovy system) malo by sa to dat urobit priamo v instalatore alebo napr. pomocou gparted
          • Re: Re: Re: Re: Rychli format 21.11.2006 | 22:07
            Elbe   Návštevník
            Uz som to dal do poriadku. Pouzil som skvelu utilitu test disk. Pusta sa priamo z terminalu a je velmi jednoducha na pouzivanie. Aj ked po anglicky viem len trochu ihned som pochopil ako sa pouziva. Obnovilo mi to dokonca kompletne celi operacni system. Aj windows 98 a to ta particia bola medzi tym 4 krat sformatovana uplnim formatom, roznimi suborovimi systemami.