Potrebujem pomoct - php a mysql

Sekcia: Programovanie 19.11.2006 | 19:20
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Vytvaram si svoju stranku, no prisiel som na problem. Na hlavnej stranke mi zobrazuje 5 poslednych clankov podla ID ktory je "auto_increment" ulozeny v DB. Zobrazuje len prvych 500 pismen z clanku a mam tam potom ze zobrazit cely clanok. Ked kliknem na zobrazit cely clanok, hodi ma to na stranku kde pracujem so sessions a podla toho chcem vyvolat cely clanok (podla ID clanku ktory som si dal zobrazit). Lenze na indexe neviem urcit, ktory clanok ma ktory id. Viete mi pomoct? Predstavujem si to nejak takto: Clanok Prvych 500 pismen session_start(); $id = aktualny id clanku $_SESSION['id'] = $id; Zobrazit cely clanok a potom select * from clanky where id=$SESSION['id']; Je to len taka alternativa (nepozerajte sa na kod ! to len akoze ako si to predstavujem ) Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Potrebujem pomoct - php a mysql 18.11.2006 | 20:41
      Srigi   Návštevník
      O php je najlepsie diskutovat tu
      • Re: Re: Potrebujem pomoct - php a mysql 18.11.2006 | 20:58
        Srigi   Návštevník
        Ale daco Ti k tomu napisem. Ides na to zle. Ak mas na tom webe iba verejny obsah (netreba sa prihlasovat), session vobec nemusis pouzivat. Cize, mas titulku, kde mas napr. 5 clankov a clanky su postupne vytlacovane dole, az dosiahnu limit a prejdu do dalsej podstranky, jo. Tak na titulke potom robis vyber z DB cca takymto prikazom: SELECT `bla`,`bla`,`bla` FROM `clanky` LIMIT 0,5 ACS `id` Podstatne su cisla za LIMIT, nula znaci, ze kces dostat zaznamy od nulteho zaznamu, 5 znaci, ze ich kces 5. Na dalsej podstranke potom zmenis prikaz takto: SELECT `bla`,`bla`,`bla` FROM `clanky` LIMIT 5,5 ACS `id` cize pozaduje 5 clankov zacinajuc od piateho riadku. Tolko k podstrankovaniu, na nete je kopec zdrojakov co toto riesia (google poradi, zadaj nieco ako "podstrankovani PHP"). Mno dalej riesis, ze kliknutim sa zobr. cely clanok. Opat robis chybu, ze striktne obmedzujes dlzku uvodu na 500 znakov. Rob to tak, ze uvod budes ukladat do samostatneho zaznamu (rozumej bunku v riadku DB tabulky) a iba tento budes vytahovat na titulke. V podrobnom clanku, potom vytiahni uvod + cely clanok. Mno a ako riesit, ze predavanie id clanku. Fuu to je to najjednodussie. Na titulke urob nejake taketo odkazy na podrobne clanky: < a href = "index . php ? clanok_id = 27" > cely clanok < / a > < a href = "index . php ? clanok_id = 26" > cely clanok < / a > < a href = "index . php ? clanok_id = 25" > cely clanok < / a > A v stranke kde zobrazujes clanok iba nacitaj premennu $clanok a pouzi ju v dotaze na DB: $sql="SELECT `uvod`, `clanok` FROM `clanky` WHERE `id` =".intval($clanok)
        • Re: Re: Re: Potrebujem pomoct - php a mysql 19.11.2006 | 12:41
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Cawko. Mam s tym problemy, ja stranky zobrazujem pomocou $_GET takze adresa vizera takto: index.php?go=zobraz , lenze ked tam potrebujem dat aj to clanok_id=$data[id] , tak by to vizeralo takto: index.php?go=zobraz?clanok_id=$data[id] no a v zobraz.php mam toto: A ked kliknem na index.php?go=zobraz?clanok_id=$data[id] otvori mi cistu stranku... toto som pravdu povediac este nikdy nerobil, takze neviem jak to ma vizerat a kde je chyba, Dakujem
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Re: Re: Re: Potrebujem pomoct - php a mysql 19.11.2006 | 12:45
            Srigi   Návštevník
            Chyba je zjavna. Premenne sa v URL oddeluju znakom \"&\" a nie \"?\". Cize opravena URL je: index.php?go=zobraz&index=id
            • Re: Re: Re: Re: Re: Potrebujem pomoct - php a mysq 19.11.2006 | 19:11
              Theep   Návštevník
              Ono nemas celkom pravud :))) ked ../subor.php tak za tym p ide ? a nie & to & by som povedal nasleduje az napr na ../index.php?nieco=anket&vote....
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Potrebujem pomoct - php a 19.11.2006 | 19:20
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                je to spravne, aj ukazka je spravne. premenne sa oddeluju '&', URI a query sa oddeluje '?'
                Debian. apt-get into it…