PROBLEM S GCC A ZVUKOM

Sekcia: Ostatné 05.04.2005 | 17:21
Radeon   Návštevník
Mam Mandrakelinux Community 10.1, pouzivam graficke prostredie KDE 3,2 a vobec mi nejde zvuk. Zvukova je integrovana na zakl. doske a pod windowsom funguje vsetko OK. Druhy problem je kde najdem instalaciu gcc 2.95 alebo 3.xx v balicku rpm. DIK
    • Re: PROBLEM S GCC A ZVUKOM 04.04.2005 | 12:30
      Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
      skus napisat aku mas tu zvukovku a ci ju vidno v hardware liste, ci ako sa to v mdk vola (take podobne ako vo win, kde vidis vsetok hw) k tomu gcc: skus pohladat vo fore, uz som to tu par krat pisal a nechce sa mi zas, ako si pridat ftp zdroje a ako potom instalovat, hlavne netahaj jednotlive baliky a neinstaluj po jednom, sila mdk spociva o.i. v jeho vcelku dobrom (aj ked strasne pomalom) balickovacom systeme a vlastne pozeram ze mas ce, tak po precitani manualu urcite v pohode prestavis zdroje na 10.1 oe a upgradnes cely system na oe
      • Re: Re: PROBLEM S GCC A ZVUKOM 05.04.2005 | 17:21
        radeon   Návštevník
        tu zvukovku nie je vidno ani v hw liste a to gcc skusim vzhladat.
    • Re: PROBLEM S GCC A ZVUKOM 04.04.2005 | 16:34
      sekyt   Návštevník
      No já se setkal nejen na svý mašince s tím, že pokud jsem nespustil # kmix (v každým účtu) a nevypnul IEC958 Capture Monitor tak integrovaná zvukovka od intelu AC97'ani nezachrčela. Ani ti nevím, jestli to je normální, nebo ne.
      • Re: Re: PROBLEM S GCC A ZVUKOM 04.04.2005 | 22:14
        david   Návštevník
        Ja som mal taky isty problem ja som mal MDK 10.1 Comunity na notebooku vobec mi nepoznal zvukovku, instaloval som aj ovladace aj novu verziu ALSY tiez nefungovalo jednoducho to nejde ani ked som kompiloval jadro nic daj si MDK 10.1 official powerpack potom ti to pojde na 100 percent ako mne .
        • Re: Re: Re: PROBLEM S GCC A ZVUKOM 04.04.2005 | 22:47
          Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
          no napr. ja mam ac97 tiez a uz v mdk10 mi chodila ok... doporucovat cloveku powerpack, ktory je plateny nie je imho moc dobra rada :)
          • Re: Re: Re: Re: PROBLEM S GCC A ZVUKOM 05.04.2005 | 00:04
            sekyt   Návštevník
            A pak se v tom vyznej. Já instalil mdk10.0 com na 5 různejch PC, ale se zvukovkou AC97 a všude to musel ladit přes kmix. Pravda, nemám zkušenost s 10.0 offic a výš a výš
    • Re: PROBLEM S GCC A ZVUKOM 05.04.2005 | 00:53
      Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
      Neviem, ja mam AC'97 a islo to ako po masle. Najprv sa skuste pohrat s Kmixom, mozno mate iba hlasitost na nule :-) Inak, na nastavovanie zvukovej karty je najlepsie spustit program sndconfig z konzoly ako root. Skusit mozete aj Harddrake (system->natavenie-> hardware).