problem s pripojenim na FTP pri linux + windows

Sekcia: Konfigurácia 25.11.2006 | 19:48
aqwer   Návštevník
Zdravim, mam taky problem... mam dva disky na jednom je winXP na druhy som si nainstalloval najprv Kubuntu, potom som ho sformaroval. Teraz tam mam Mandrake 10.1... odkedy bol na druhom disku linux, nemozem sa dostat z windowsu na FTP. Z linuxu to povodne islo (teda len z Madrake 10.1, z Kubuntu to neslo vobec), ale pri snahe odstanit tento problem z windowsu som v linuxe zmazal pripojenie na internet (co nepomohlo) a po vytvoreni noveho uz FTP nerozbehnem na na Mandrake 10.1 ... (pricom nadstavenia su tie iste ako boli predtym!) napajam sa cez proxy, HTTP funguje... ale FTP ani za svet.. cim to moze byt sposobene? (este taka zaujimavost, vo windows vidim vsetky mozne okolne pocitace v sieti.. okrem svojho... :o ) prosim pomozte niekto....
    • Re: problem s pripojenim na FTP pri linux window 25.11.2006 | 14:39
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pouzi pasivny mod
      • Re: Re: problem s pripojenim na FTP pri linux wi 25.11.2006 | 15:07
        aqwer   Návštevník
        Hmmm ked som na to tak pozeral, tak v Kbear je defaultne zapnuty passive mod... uz som aj vytiahol HDD kde je win... opat preinstalloval siet a stale to nejde... :(
    • Re: problem s pripojenim na FTP pri linux window 25.11.2006 | 16:01
      WlaSaTy   Návštevník
      :napajam sa cez proxy, HTTP funguje... ale FTP ani za svet.. cim to moze byt sposobene? napriklad agresivnym firewallom alebo otrebou definovat proxy aj pre ftp. detailnejsie informacie su na papiery, ktorom asi?
      • Re: Re: problem s pripojenim na FTP pri linux wi 25.11.2006 | 18:39
        aqwer   Návštevník
        zasa taky hlupy niesom firewall vypnuty, FTP nadstavene a povolene.... proste odkedy mam na zeleze linux, tak nejde FTP ani pod windowsom a tam som si nadstaveniami a tym ze by to malo ist uplne isty...
        • Re: Re: Re: problem s pripojenim na FTP pri linux 25.11.2006 | 19:48
          WlaSaTy   Návštevník
          nejako mi nesedia tieto dve vety: :Z linuxu to povodne islo (teda len z Madrake 10.1 :odkedy mam na zeleze linux, tak nejde FTP ani pod ked vynechame to ze nepovazujes mandrake linux za distribuciu linuxu, tak nam ostava problem o sietovou kartou. podla popisu to vyzera ze mas specialnu sietovu kartu na ktorej je pokazena tcpip akceletacia. inac si neviem predstavit ze by plne fungoval IP protokol a TCP iba ciastocne (HTTP ano, FTP nie) nezavisle od poeracneho systemu. alebo jednoducho pocitac hibernujes namiesto rebootu a onboard sietovka sa z toho zblazdnila.