Fylozoficka otazka

Sekcia: Programovanie 12.12.2006 | 19:28
Castler   Návštevník
Zdravim, mam taku fylozoficku otazku ohladom programovania. Uz som "nacal" niekolko programovacich jazykov resp. prostredi, ale neviem si poradit s tym, aky jazyk resp. prostredie by som mal pouzit na jednu aplikaciu. Ide o to, ze ta aplikacia by mala splnat nasledujuce poziadavky: - sklbene graficke rozhranie (cast vyhradena pre narocnejsiu 3D grafiku) s uzivatelskym prostredim (ostatne ovladacie prvky, menu, ikony....) - graficka cast musi mat podporu vstypu (tj podpora gr. input) - poziadavka je este aby to bolo skutocne rychle, program bude vykonavat doslova kvantaaaa vypoctov(matice radovo 10000x10000) Ide mi o aplikaciu na navrhovanie 3D ploch a ich nasledne kompletne rozanalyzovanie. este poznamocka-som OS-friendly, moze to byt aj pod WIN aj pod LIN, resp. najlepsie multiplatform. Nemozem si odskusat vsetky prostredia a jazyky, kym pridem na ten ktory mozem pouzit, preto sa obraciam na programatorsku obec. Za vsetky nazory a postrehy budem velmi vdacny. S pozdravom Castler, NO
    • Re: Fylozoficka otazka 29.11.2006 | 14:31
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      No ak to ma byt rychle tak c/c++ + nejaky toolkit, su aj multilpatformove (gtk,qt,wxwidget,fltk) a obsahuju v sebe aj podporu opengl (hodis tam nejaky opengl canvas ako normalny komponent v ktorom sa ti zobrazi ta 3d grafika). Velmi dobry 3D modeler ktori vyuziva Qt je Misfit Model 3D, je pre linux aj pre windows. Takze si stiahni jeho zdrojaky a prisposob si to svojim potrebam, alebo este lepsie - sprav plugin a pridaj ho do toho programu (zverejni). To je asi najlepsia moznost. http://www.misfitcode.com/misfitmodel3d/
      • Re: Re: Fylozoficka otazka 12.12.2006 | 13:17
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Suhlasim s c/c++ ale skusim by som na tvojom mieste C s allegrom, je to jednoduche a vytvaraju sa fakt krasne 3d objekty
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Fylozoficka otazka 12.12.2006 | 14:54
      ubukubu   Návštevník
      Už som sa zľakol, že aj programátori filozofujú, namiesto toho, aby písali programy. Našťastie (alebo nanešťastie?) len fylozofujú...
      • Re: Re: Fylozoficka otazka 12.12.2006 | 17:22
        jose   Návštevník
        no, ono ešte stále to mohla byť fylozofycká otázka..
        • Re: Re: Re: Fylozoficka otazka 12.12.2006 | 19:28
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          :-D