připojeni adresare

Sekcia: Ostatné 07.04.2005 | 15:46
billy   Návštevník
*vytvoril jsem adresar na mountnutem disku (mnt/sda5)na servru.Chci ho mat sdileni v siti-na pracovni stanici do souboru fstab jsem dopsal radek: //srv/nazev souboru mnt/nazev souboru smbfs fmask=0704,username=?,password=? 0 0 *zadal jsem prikaz k moutnuti: mount -a *pak my napsalo tohle: tree connect failed: ERRDOS-ERRnosuchshare (you specified on invalid share name) SMB connection failed *muze mi nekdo pomoci
    • Re: připojeni adresare 05.04.2005 | 17:44
      Avatar TwiNgMan Gentoo na serveri aj notase  Používateľ
      ak pouzivas mandrake tak tam je na to celkom dobry nastroj ze mountovanie samby ci ako sa to vola...inac v prvom rade by som skusal namiesto toho mena srv ip adresu a nazov suboru sa nemoze zdielat iba nazov zlozky...musite namontovat zlozku, mily priatel!
      • Re: Re: připojeni adresare 05.04.2005 | 18:02
        billy   Návštevník
        no...skousel jsem to takhle,kdyz te spravne chapu: //srv/mnt/nazev taky //srv/sda5/mnt/nazev ale bohuzel nic........
        • Re: Re: Re: připojeni adresare 05.04.2005 | 20:24
          Avatar juice Arch Linux  Používateľ
          myslím, že by ste mali najprv skúsiť, či vôbec zadávate správne meno služby (disku, tlačiarne) poskytovaného windows serverom, resp. či je služba z linuxového počítača viditeľná napr. sa dá použiť príkaz smbclient -L \\meno_pocitaca to vypíše aké služby (tlačiarne, disky) sú dostupné alebo zdieľané (teraz neviem, či tie lomítka nemajú byť opačne, však skúste) smbclient je súčasťou balíka samba potom sa dá aj ručne odskúšať namontovanie mount -t smbfs //meno_pocitaca/sluzba /mountpoint a následne ekvivalentne upravit fstab
    • Re: připojeni adresare 05.04.2005 | 20:21
      Avatar Michal Dobšovič Gentoo, SuSE 10.0  Používateľ
      Skus toto: mount.smbfs //server/adresar /mnt/adresar -o username=uzivatelske_meno Heslo si vypyta a adresar ti namountuje do /mnt/adresar (musi byt predtym vytvoreny a mat dostatocne prava). Dufam, ze som pomohol :)
      • Re: Re: připojeni adresare 07.04.2005 | 15:46
        billy   Návštevník
        dekuji vsem za radu-chyba byla v smb.conf.uz to jede.