instalacia

Sekcia: Ostatné 18.04.2005 | 14:59
Avatar dryo mandriva2006  Používateľ
Dobry den prajem, prave som si na svoj pc nainstaloval verziu knoppixu. Moj problem spociva v tom ze absolutne netusim ako si mam doinstalovat nejake dalsie programy. Mozete mi prosim niekto poradit?? Dakujem PS: Zatial som skusal gnome comander a nejaky antivir. Vobec netusim co s tym. ESte raz vdaka za vsetky odpovede.
    • Re: instalacia 07.04.2005 | 01:06
      Avatar TwiNgMan Gentoo na serveri aj notase  Používateľ
      S tymto nemam vobec skusenosti ale osobne si myslim, ze ked uz instalujes nejaku distro na disk tak sa ti viac oplati nejaka inaksia, nie live distribucia. Knoppix je predsa len boot linux a vela tam toho naozaj nie je... Ak si v linuxe zaciatocnik, mozem odporucit mandrake.Tam nemas vacsinou problemy s instalaciou, je tam privetivejsi balickovaci system /rpm/ ktore najdes na stranke www.rpmfind.net. Totok by som teda zaciatocnikovi odporucil...
    • Re: instalacia 07.04.2005 | 01:44
      Marian Ščerbak   Návštevník
      Je tam tusim program Kpackage. Skuste ten. Alebo v konzole prikaz apt-get. Sposob jeho pouzitia najdete prikazom man apt-get. Teraz pozeram, gnome-commander ? Neviem, ci je tam prenho vsetko potrebne. Nestacil by vam Krusader?
    • Re: instalacia 07.04.2005 | 12:10
      Avatar menorx Debian GNU/Linux  Používateľ
      Po nainštalovaní Knoppixu na disk máš v podstate Debian Sarge. Inštalácia balíčkov: 1. Najprv si aktualizuj zoznam balíčkov pre APT: apt-get update apt-get upgrade 2. Potom môžeš inštalovať pomocou aptitude; alebo možno aj synaptic (v grafickom rozhraní; momentálne si nepamätám či synaptic je v Knoppixe). (ak sa aptitude alebo synaptic náhodou nenachádzajú na Knoppixe tak ich nainštaluješ príkazom apt-get install aptitude synaptic) Toto samozrejme platí ak máš počítač pripojený na internet. Ale dá sa inštalovať aj z Debianovských Sarge testing CD.
    • Re: instalacia 07.04.2005 | 14:39
      Avatar dryo mandriva2006  Používateľ
      Dakujem vsetkym za odpovede. Skusal som to cez ten KPackage s tym Krusaderom. Na konci mi to hlasilo nejaku chybu. A ten apt-get sa zasekol na 63 percentach. Asi robim daco zle. Paci sa mi prostredie linuxu len je to bohovski slozite:-)).
      • instalacia 11.04.2005 | 17:08
        Avatar menorx Debian GNU/Linux  Používateľ
        Skúsil si ten apt-get spustiť viackrát? Možno bola chyba len v internetovom pripojení. Mne funguje normálne - pokiaľ nie je problém s pripojením na sieť :-).
        • Re: instalacia 11.04.2005 | 17:32
          Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
          jj, apt obcas zastane, staci ctrl+c, spustit znova apt a on si dotaha odtial kam dosiel a nainstaluje...
        • Re: instalacia 17.04.2005 | 13:10
          Bzuk   Návštevník
          Stáhni si Ubuntu a máš pokoj. Je to taky vlastně Debian běhá jako vítr.
    • Re: instalacia 17.04.2005 | 00:30
      Jb   Návštevník
      Bud rad ze nemas Mandrak ak su to rpm skus ich spustit ak zdrojove kody skus ich skompilovat ak ti budu chybat kniznice tak si stiahny radcej Fedoru tam sa aspon nieco aktualizuje
    • Re: instalacia 17.04.2005 | 19:51
      csantibo   Návštevník
      A ten neaky antivir by ti bol naco? Inak cez apt je instalacia programov najlepsia pretoze si to podotahuje aj vsetky zavislosti ak su treba.Ak sa ti zasekne to sposobuje pripojenie k internetu. v tom pripade napis prikaz: apt-get -f install a pokracuje ti dalej vo vsetkych nedokoncenych instalaciach.Alebo si hladaj deb. balicky.
    • Re: instalacia 18.04.2005 | 14:59
      profik z ulaku   Návštevník
      blazen si doinstaluj si malovani prave to preberame na hodine. vela stastia