Debian, kde je komunita

Sekcia: Komunita 08.12.2006 | 11:58
Srigi   Návštevník
Hello, dotahal som konecne Debian 3.1 (cca 10GB), nahodil to na pripravenu partisnu, boot rychlo som rozchodil net a links a zacal hladat co kde. Mal som za to, ze Debian je distribucia s najvacsou komunitou, ked som vsak dal do google: debian wiki, skoro ma trafil slak. Vsak take ubohe (obsahovo) wiki nema ani Zenwalk. Ked som zo srandy hladal ako tam dostat MPlayer a W32 kodeky, dostal som dost ubohe vysledky. Kua kde je tam komunita, leba takto sa to na xUbuntu zdaleka nechyta.
    • Re: Debian, kde je komunita 07.12.2006 | 21:51
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      lol. to by ma v zivote nenapadlo hladat nejaku wiki. nestaci pridat keyword debian do googlu? :D potom sa divim, ze tu je tolko nevyriesenych problemov, ked nepouzivaju google :) mas rozsiahle archivy mailing listov, IRC kanal na freenode (byvaly oficialny) a na OFTC (oficialny). a tiez je dost zaujimave, ze tak kratko pred vydanim sarge+1 tahas sarge :)) BTW mplayer mas v repozitari debian-multimedia.org
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Debian, kde je komunita 07.12.2006 | 22:06
        Srigi   Návštevník
        Na wiki som si strasne zvykol, ked sok prvy krat skusal Arch, na jeho wiki nedam dopustit. Ale nanasiel som k Debianu nic ako toto. Nevedeli by ste poradit kde najst podobnu dokumentaciu ako v tom odkaze?
        • Re: Re: Re: Debian, kde je komunita 07.12.2006 | 23:05
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          pochybujem, ze sa komunita debian zdruzuje na nejakom fore. ale skus google. nasiel som http://forums.debian.net/ pochybujem ze najdes nejake ceske alebo slovenske.
          Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Debian, kde je komunita 08.12.2006 | 11:58
          dEvil   Návštevník
          2s hladania v Google: http://www.debianadmin.com/install-libdvdcss-and-w32-video-codecs-in-debian-and-ubuntu.html a nekydaj na Debian, ja ako žívateľ Ubuntu to beriem ako svätokrádež.