kto mi pomoze s Kubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.12.2006 | 23:07
JOZKO   Návštevník
Zdravim vsetkych.Mam par otazok na ktore by som rad vedel odpovede, dufam ze sa tu to odvas dozviem. 1. Mam Kubuntu 6.10 a Win. XP (mne staci to Kubuntu no moje deti musia mat tie vseliake hry) a nainstalovalo sa mi zavadzac grub. Neda sa to nejak zmenit na nejake graficke rozhranie tak ako ma napriklad Suse? a nedalo by sa zrusit ten cas kedy sa samo spusti Kubuntu? 2. Neda sa tu kupit na Vasom webe Kubuntu DVD aby sa nemuselo toho vela tahat z netu? 3. Pri instalacii som nezadaval nijake heslo pre ROOT len pre User ale pri instalacii prez konzolu ma pyta asi heslo ROOT lebo mi napise ze nemampovoleny pristup. Neviem ci je to naozaj tak alebo ja robim niekde chybu? 4. Napise mi niekto podrobnejsie kde sa to v Kubuntu napise (presne to neviem znenie) # dbas- ............ ....instal Vdaka
    • Re: kto mi pomoze s Kubuntu 18.12.2006 | 14:49
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      1. http://forum.kubuntu.sk/viewtopic.php?id=291 2. niekto nech stiahne a napali (ak moze kamarat) 3. heslo root je povodne uzivatelske ... setnes ho sudo passwd root najprv si vypyta povodne heslo 1. usera v systeme 4. viac info najdes na forum.kubuntu.org ;-)
    • Re: kto mi pomoze s Kubuntu 18.12.2006 | 16:27
      123   Návštevník
      preco chces zrusit cas kedy sa ma spustit kubuntu? Chces co najkratsi cas? Potom ako vyberu tvoje deti windows? inac ten cas sa nastavuje v /boot/grub/menu.lst (ako root:-) hladaj v nom riadok timeout 10 10 = 10 sekund -cakanie na zasah uzivatela *ubuntu nepouziva heslo roota , ale heslo uzivatela , takze ak treba niekde zadat heslo tak je to heslo s ktorym si sa prihlasil do kubuntu. "4. Napise mi niekto podrobnejsie kde sa to v Kubuntu napise (presne to neviem znenie) # dbas- ............ ....instal" o co ide?
      • Re: Re: kto mi pomoze s Kubuntu 18.12.2006 | 16:32
        Xen0l   Návštevník
        http://www.zapisnicek.info/2006072601-kodenie-a-linux-ubuntu-a-gfxboot-alebo-grub-v-style-suse.html tu mas link nemas zaco :)
      • Re: Re: kto mi pomoze s Kubuntu 18.12.2006 | 21:09
        JOZKO   Návštevník
        4. no nejak sa do konzoly napise rovno co chcem instalovat a ono mi to najde samo a nainstaluje. Vraj takto chodi s debiane ci ako?
        • Re: Re: Re: kto mi pomoze s Kubuntu 18.12.2006 | 21:15
          ---   Návštevník
          myslis sudo apt-get install nejaky_balik.deb ? toto iste ti zabezpeci synaptic (system-->sprava-->spravca balikov synaptic) este bude treba asi poupravovat /etc/apt/sources.list
          • Re: Re: Re: Re: kto mi pomoze s Kubuntu 18.12.2006 | 21:18
            ---   Návštevník
            toto ti mozno v niecom pomoze http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=4153 http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy z principu je ubuntu a kubuntu rovnake
      • Re: Re: kto mi pomoze s Kubuntu 18.12.2006 | 21:22
        JOZKO   Návštevník
        Najlepsie by bolo keby sa to spustalo az na odkliknutie lebo teraz sa mi to spusta tak ako hovoris po desiaich sekundach Kubuntu a niekedy to deti nestihnu prepnut na Win. Inac su zviknuty na zavadzac lebo som pouzival SUSE. Lenze mne to neslo dost dobre niekedy sa zasekavalo a islo to dost pomaly a nedokazalo rozpoznat vsetky hardver. Co sa tyka Kubuntu naslo mi to vsetko bez problemov. Iba mi ostava rozbehnut multimedia. Najradsej by som zmenil ten Grub a rozbehnut radio na TV karte a to tak vsetko comi este chyba zatial. Skusal som to hladat na nete ale ked ma hodi na anglicku stranku tak som v ... Hold som vyrastal na rustine. Diki vam za ochotu pomoct
        • Re: Re: Re: kto mi pomoze s Kubuntu 18.12.2006 | 22:40
          qwertz   Návštevník
          hodne info najdes na www.abclinuxu.cz nejprve pouzij vyhledavani, odkaz hardware/pridavne karty/televizni karty ..snad najdes jak nastavit tu svoji a vubec, tam najdes spoustu info :) grub: /boot/grub/menu.lst muzes si zvolit (premistenim windows polozek pred ty ke spousteni kubuntu) ze se Ti bude spoustet jako prvni win. ,mimo jine jde taky udelat do grafiky staci stahnout jen nejaky pekny splash image , tady prvni 3 radky meho grubu default 0 timeout 10 splashimage=(hd0,8)/boot/grub/splash.xpm.gz suse pouziva nejspis lilo, coz muzes taky, ale grub je jednoduchsi v nastaveni, i kdyz jak pro koho