zmena klavesnice na NB

Sekcia: Konfigurácia 06.01.2007 | 16:40
palo73   Návštevník
Pri instalacii na NB distra ZENWALK som si vybral rozlozenie klavesnice a vsetko o.k.,ale po case neviem ako sa mi zmenilo a nevyhovuje mi nakolko musim pracne stalacat klavesu,aby som mohol pisat,co mi vadi to nastavenie co som mal bolo v pohode.Mozete mi poradit ako sa k nemu dopracovat a ake volby klavesnice sa daju pouzit pre NB?Dakujem
    • Re: zmena klavesnice na NB 29.12.2006 | 18:12
      WlaSaTy   Návštevník
      zavesi od toho co tym myslis. pracne stlacanie klaves ukazuje na prasiatko ktore sa krmi nad klavesnicou, povysavat. pozor, s prazdnym vysavacom - ked to olupe klavesy tak sa clovek aspon nepozre na to co jedol vcera pri ich vytahovani. fuj, to bola spomienka, som rozmyslal ze si ich prehodim na "dvorak"a. nastavenie tlacitiek - klavesova mapa, typ klavesnice, rozlozenie multimeprdiacich klaves (volume, wifi/bt, spustacie klavesy)
      • Re: Re: zmena klavesnice na NB 30.12.2006 | 07:14
        palo73   Návštevník
        Nuz napr. nemozem napisat ,,P,, bez toho aby som mal stlacenu klavesu ,,FN,, ale predtym mi to islo aj bez toho,cize ako vo win
        • Re: Re: Re: zmena klavesnice na NB 30.12.2006 | 09:44
          palo73   Návštevník
          uz vyriesene
          • Re: Re: Re: Re: zmena klavesnice na NB 30.12.2006 | 13:45
            WlaSaTy   Návštevník
            pisala sa ti namiesto P hviezdicka?
            • Re: Re: Re: Re: Re: zmena klavesnice na NB 30.12.2006 | 14:42
              fat   Návštevník
              Trafil si. Urcite mal na NB zapnuty NumLock.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: zmena klavesnice na NB 02.01.2007 | 13:45
                palo73   Návštevník
                momentalne mam nastavenu sk klavesnicu,ale v skutocnosti nie je sk,co s tym robit?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zmena klavesnice na NB 05.01.2007 | 13:12
                  Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ
                  nik mi nevie poradit?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zmena klavesnice n 05.01.2007 | 15:05
                    WlaSaTy   Návštevník
                    nie nevie, nevieme ako mas definovanu klavesnicu v konfigu pre xwindows, tak isto nevieme ako ju mas definovanu v tvojom grafickom prostredi (gnome, kde), tak isto nevieme ci si si nasinstaloval slovensku lokalizaciu obsahujucu tebou pozadovanu (slovensku) klavesovu mapu. jedine co vieme je ze sa mozes pokusit prepnut danu klavesovu mapu v emulatori terminalu nejakym prikazom a vyskusat ci to pomohlo.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zmena klavesni 05.01.2007 | 20:21
                      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ
                      nasinstaloval slovensku lokalizaciu obsahujucu tebou pozadovanu (slovensku) klavesovu mapu. fajn no tak ako na to,aby som sa k tomu prekusal?cize kde mam zacat?
                      • Re: zmena klavesni 05.01.2007 | 23:54
                        Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
                        Nejak som nepochopil, ze co ti vlastne chces dosiahnut. Zmena Qwertz - Qwerty?
                        Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
                        • Re: Re: zmena klavesni 06.01.2007 | 09:56
                          Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ
                          potrebujem sk klavesnicu aj s diakritikou cez klikadla ju mam,ale v skutocnosti nefunguje
                          • Re: zmena klavesni 06.01.2007 | 11:16
                            Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
                            Ja pouzivam klavesnicu Qwertz, ktoru nastavujem takto (Postup je rovnaky asi vsade, robil som to aj na Xubuntu): V Terminali (bash, sheel) sa prihlasis ako root., Potom zadaj prikaz: mousepad /etc/X11/xorg.conf Najdi dection - input device, jedno je tam ako keyboard1. Najdi tam Xkblayout. To co je v tomto riadku na konci medzi uvodzovkami je klavesnica. Ak to zmenis na "sk" mas slovensku qwertz klavesnicu aj so vsetkymi znakmi. Pod tym riadkom je este jeden, kde je us. Ten ta netrapi, pretoze ma zaciatku #, co znamena, ze je to len komentar, ten nechaj tak.
                            Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
                            • Re: Re: zmena klavesni 06.01.2007 | 11:18
                              Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
                              Sekol som sa s pismenkom - nie "dection" ale "section", ale to by si si urcite vsimol :)
                              Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
                              • Re: Re: Re: zmena klavesni 06.01.2007 | 16:13
                                Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ
                                ahoj kukol som to a mam tam nastavenu sk klavesnicu ale nejde mi,cize bolo to tam uz nemusel som nic menit,cize asi mi chyba nieco ine
                                • Re: zmena klavesni 06.01.2007 | 16:40
                                  55.lukas   Návštevník
                                  Tak skontroluj, ci je ten riadok pod tym odkomentovany (ci je na zaciatku #). Nejak ma uz nic nenapada.
                                  • Re: zmena klavesni 15.01.2007 | 10:54
                                    palo73   Návštevník
                                    ano je to tak je tam#
                                    nechyba mi nahodou daco,aby to vedelo pracovat s sk klavesnicou?
                                    • Re: zmena klavesni 15.01.2007 | 16:33
                                      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ
                                      tak jedine zadat prokaz setxkbmap sk to mi zabralo,ale aj tak by som chcel nech ju mam sk hned pri starte