nespustenie X po nahodeni edgy

Sekcia: Konfigurácia 08.01.2007 | 13:06
lazzio   Návštevník
zdar, zveril som kamosi cez ssh nech mi nahodi edgy,no a nejak mu to nevyslo ,nespustia sa Xka
,,dostal som sa tam ze mozem sa nalogovat ,teda sa mi zapli Xka ale ak som vyplnil login ,potvrdil tak to zastavilo a vyskocilo:

Xsession:warning: unabel to write to /tmp; Xsession may exit with an error

klikol som na OK a opat nabehol login a tak dokola,,no reboote uz mi nenabehol login ,,

ked som zadal

startx :

/usr/bin/startx : line 132: cannot create temp file for here document: NO space left on device

to iste a 2x napisane s riadkom 144


Fatal server error:

Server is already active for display 0

If this server is no longer running, remove /tmp/ .X0-lock an start again

XIO: fatal errot 104 (connection reset by peer) on X server ":0.0" after 0 requests ( 0 known precessed) with 0 events remaining.


asi tam nieje miesto uz , tak som napisal
apt-get autoremove ale zaseklo sa to na:

invoke -rc.d: init script acpid, action "start" faild
dpkg: chyba pri spracovavani acpid (--configure): podproces post-installation script vratil chybovy kod 1


Pocas spracovania sa vyskytli chyby: acpid

a tuto chybu mi vypisovalo ked som siel podla navodu pri nespusteni Xiek :

sudo dpkg --configure -a
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
sudo apt-get install --reinstall xserver-xorg
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

, viete ako nato ?

thX

    • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 08.01.2007 | 14:36
      WlaSaTy   Návštevník
      nemas nahodou plny disk (/tmp) alebo poskodeny suborovy system?
      • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 08.01.2007 | 14:41
        lazzio   Návštevník
        poskodeny suborovy system neviem, a plny disk mozno aj hej,lebo uz som tam nemal vela miesta a ked daval na 6.10 tak stare baliky sa asi nevymazali,,neviem
        • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 08.01.2007 | 14:51
          WlaSaTy   Návštevník
          hm, nastartuj livecd a pripoj si tie disky. asi to budes musiet rucne precistit a nesmies zabudnut ze ak mas menej ako 10% volneho miesta, tak nastavaju podobne problemy ...
          • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 08.01.2007 | 14:58
            lazzio   Návštevník
            no to mi aj kamos povedal ze dam dnu livecd a nemam si formatnut /home lebo mam tam data a aj programy ,,mam dat dnu kubuntu alebo edgy ? ,a normalne postupovat ako pri novej instalacii alebo ako si myslel pripojit?

            dik
            • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 08.01.2007 | 16:30
              WlaSaTy   Návštevník
              mam taky dojem ze sa to tu rozobera niekolko krat za tyzden.

              takze nastartujes z LiveCD,
              zapnes si terminal
              prepnes sa na root-a sudo /bin/bash
              ak si nepametas aka particia je tvoj linuxovy system, tak napises fdisk -l
              pripojis dany disk mount /dev/hdXY (respektive sdXY)
              a odmazes z neho nepotrebne veci, predpokladam ze si si nezapol korektne alokaciu pre torrenty, teda aby sa ti alokovalo miesto pred stahovanim (a hlavne naraz).

              pozor iba na jednu vec, aby si neskoncil ako moj kamarat ked chcel preciistit system a povedal si "takato kniznica je mi na nic, takato tiez" a system isiel do kremikoveho neba.
              • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 08.01.2007 | 19:33
                lazzio   Návštevník
                root@ubuntu:~# mount /dev/hdd7
                mount: can't find /dev/hdd7 in /etc/fstab or /etc/mtab

                co s tym ? pls

                ??
                • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 08.01.2007 | 19:39
                  xpete   Návštevník
                  nevie, kam to ma namountovat a co je to za filesystem

                  mount [zdroj] [ciel]
                  cize:
                  mount /dev/hdd7 [priecinok, kam namountovat]
                  alebo man mount :-)

                  • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 08.01.2007 | 20:02
                    WlaSaTy   Návštevník
                    napriklad do adresara, ako druhy argument mozes pouzit /mnt
                    • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 08.01.2007 | 20:27
                      lazzio   Návštevník
                      ja lama ved jasne, no som tam teraz v tom

                      root@ubuntu:/mnt/tmp

                      ,,zadal som ls nic nevypisalo ,dal som ls -a vypisalo toto:

                      . .. .ICE-unix .X11-unix

                      ,takze co tam mam zmazat? ked to ani nic v podstate nieje

                      vdaka
                      • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 08.01.2007 | 20:44
                        WlaSaTy   Návštevník
                        takze si to zhrnieme:
                        1. X server startovany pomocou login managera potrebuje vytvorit nejake subory v /tmp z disku /dev/hda7
                        2. mas plny disk ktory obsahuje dany adresar /tmp

                        to znamena ze budes musiet pozriet a precistit obsah daneho adresara /tmp ale aj nepotrebne logy (/var/log) alebo adresare obsahujuce stiahnute baliky a asi aj tvoje filmy ktore si nehal cez noc tahat a zahltili ti disk. obcas sa najdu aj logy v /home/tvojuzivatel/ s nazvom .xsessionerrors (pisem po pameti, totomam vypnute odjakziva) kde sa uklada chybovy vystup z grafickych programov. napriklad to dokaze dost napuchnut ked ma clovek zle nastaveny g mplayer, to sa nestihne divit kam mu mizne volne miesto na disku. samozrejme je ze musis pozriet a zvazit ci potrebujes stare instalacne baliky ktore si upgradoval find /mnt/ -type f -name \*.deb popripade podochnute subory core.

                        ale pokial ten upgrade na EE nezbehol korektne, tak sa mas na co tesit ...

                        ps.: vsetky adresare som pisal tak ako su dostupne v povodnom systeme, okrem toho jedneho co sa vyskytol ako parameter pre find.
                        • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 08.01.2007 | 21:28
                          Avatar Peter K. Kubuntu  Používateľ
                          na tom stroji bolo prepisane s dappera na edgy sources.list a cez ssh nahodene apt-get update apt-get upgrade apt-get dist-upgrade apt-get upgrade prebehlo uspesne a klasicka chyba pri ati nenabehnutie X ten problem riesi

                          http://forum.kubuntu.sk/viewtopic.php?id=901

                          lenze to volne miesto tam pise... idem cez ssh sa nato kuknut..
                          • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 08.01.2007 | 22:38
                            WlaSaTy   Návštevník
                            ten link je zaujimavy ale riesi iny problem, nie ten s plnou oblastou disku obsauhjucou /tmp. mimochodom, ta masina ma povolene aby sa na nu prihlasil root z internetu? no, kazdy mame svoje kriteria bezpecnosti.
                            • Re: nespustenie X po nahodeni edgy 10.01.2007 | 14:13
                              lazzio   Návštevník
                              stale to nejde,,tu je vypis zo suboru v /tmp .xsession-errors

                              Xsession: X session started for USER at bla bla
                              /etc/X11/Xsession: line 109: echo: chyba pri zapise: No space left on device
                              Xsession: warning: unable to write /tmp; X session may exit with an error
                              Warning: Missing charsets in String to FontSet conversion
                              Warning: Unable to load any usable fontset
                              /etc/X11/Xsession.d/40guidance-displayconfig-restore: line 11: /usr/bin/displaycongif-restore: No such file or directory
                              mkdtemp: private socket dir: No space left on device


                              en prvy error je odstraneny... volne miesto uz je... tie fotny ma seru...