SQUID Proxy

Sekcia: Konfigurácia 09.01.2007 | 14:19
Sledo   Návštevník
Ahojte,

mam k mojej uplnej spokojnosti nakonfigurovany squid, ale uvazujem o jeho prerobeni na transparentny. Chcem sa opytat, ci je mozne pri transparentnom squid pouzivat aj stary sposob pripojenia ? t.j. zadanim IP a portu ..

dik za Vase nazory
    • Re: SQUID Proxy 09.01.2007 | 14:36
      Avatar Martin Beastie  Používateľ
      to hej to hej ale ten transparent sa mi velmi neosvedcil... no nakoniec aj tak musis vediet naco a preco vlastne chces transparent
      <br/> <br/>
      • Re: SQUID Proxy 09.01.2007 | 14:38
        Sledo   Návštevník
        Ved prave, ze je to pre "privilegovanych" ;-) co uz ...
        • Re: SQUID Proxy 09.01.2007 | 15:06
          Avatar Martin Beastie  Používateľ
          Co bude pre privilegovanych? Lebo ak pojdu cez transparent stale pojdu cez proxy.. a trans. ma problem s https mam taky dojem.
          <br/> <br/>
          • Re: SQUID Proxy 09.01.2007 | 15:25
            Sledo   Návštevník
            No navstevam sa nexe nastavovat proxy .. Xu len sadnut a surfovat .. tot hlavny dovod toho vsetkeho
            • Re: SQUID Proxy 09.01.2007 | 17:45
              Avatar F0F0 Ubuntu 6.10 amd64, Debian  Používateľ
              Chlapci ziram jak vizir o com to tu trepete, proxy nema ziadny problem s https...vyskusajte. Transparentny proxy neznamena nic ine iba to, ze na serveri (routeri), ktory vam robi branu do internetu su vsetky poziadavky z lokalnej siete smerujuce na port 80 presmerovane na lokalneho squida na port 3128 (alebo iny, aky si nastavite). To znamena, ze aj port 443 viete nastavit ako len potrebujete (teda, ci vobec ma ist cez squida alebo nie....
              Ak trepem opravte, doplnte ma...
              • Re: SQUID Proxy 10.01.2007 | 20:41
                Sledo   Návštevník
                Nie, hovoris pravdu, ale moja povodna otazka je, ci bude fungovat aj stary sposob squidu, ked ho nakonfigurujem na transparentny .. ak s tym mas skusenosti, napis mi to prosim ta. dikes
                • Re: SQUID Proxy 10.01.2007 | 21:46
                  Avatar F0F0 Ubuntu 6.10 amd64, Debian  Používateľ
                  pri transparentnom proxy ide kazdy pc z lokalnej siete automaticky cez squida, bez toho, aby si v prehliadaci nieco nastavoval. Podla mna celkom dobre nerozumies tomu co je transparentny proxi pozri siu link http://deja-vix.sk/sysadmin/
                  • Re: SQUID Proxy 10.01.2007 | 21:47
                    Avatar F0F0 Ubuntu 6.10 amd64, Debian  Používateľ
                    • Re: SQUID Proxy 10.01.2007 | 23:21
                      Sledo   Návštevník
                      Myslim, ze viem co je transparentny proxy a je mi jasne, ze pri nom nemusis nic nastavovat a vsetky poziadavky su presmerovane pomocou firewallu na napr. port 3128..
                      Ale ja si xem ponechat aj klasicku konfiguraciu. Zial neviem odpoved (lebo som to neskusal doteraz) ci je mozne prevadzkovat sucasne SQUID ako transparentny a aj ako klasicky, s nutnostou definovat IP a port ... A na toto sa od zaciatku pytam ;-) Dikes za odpovede ..
                      • Re: SQUID Proxy 11.01.2007 | 00:11
                        WlaSaTy   Návštevník
                        a nenapadlo ta ze transparentna vrstva bude smerovat port 80 z intranetu na squid port 3128 ktory mozes pouzit aj priamo v aplikacii cez definiciu proxy:port? toto je bezne v malych a strednych sietiach kde niekomu jednoducho prdnu nervy a nahodi proxy cim sa znizi vytazenie linky do internetu.

                        mimochodom, pokial neprivilegovanym uzivatelom nepovolis do von iny port ako 80 (cez squid) tak im nepojdu vseliake casti internetu ako web_bbs a dokonca aj torenty mozu blbnut ... ale to bude zrejme zamer, ze?
                        • Re: SQUID Proxy 11.01.2007 | 17:10
                          Sledo   Návštevník
                          Ano, je aj taky zamer .. dikes za Vase nazory, postrehy, pustam sa do toho ;-)
    • Re: SQUID Proxy 11.01.2007 | 01:36
      Avatar titanik mint  Používateľ
      nie je to nahodou Intercepting proxy?
      aspon co som cital http://www.jabber.cz/wiki/Proxy
    • Re: SQUID Proxy 11.01.2007 | 02:48
      Samuel Kupka   Návštevník
      Vo fore som zatial nenasiel odpoved na otazku, ktoru zadal autor, takze tu je: Ano, bude sucasne fungovat SQUID ako transparent proxy, aj ako normalne proxy po zadani adresy a portu (teda starym sposobom).
      • Re: SQUID Proxy 11.01.2007 | 17:11
        Sledo   Návštevník
        Dakujem Samuel, toto som xel pocut/vidiet, od niekoho, kto s tym ma skusenosti..

        thanx