skalmanie z linuxu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.01.2007 | 17:12
Dante3000   Návštevník
Nainstaloval som Ubuntu 6.10 a spustil,vypisalo mi ze mam dat meno aj heslo (dal som si rovake meno aj heslo ubuntu ked som ho instaloval) no ked som ho napisal tak mi vypisalo ze nieje spravne bud meno alebo heslo,po novom nainstalovani sa mi stalo to iste. Neskor som skusil inu alternativu-Linux mint te ked sa ma opytal ze na ktore disky sa ma nainstalovat a ja som ich zvolil presne podla navodu tak mi vzdy vypisovalo ze mam vybrat korenovy abo domaci subor.som sklamany pretoze som si myslel ze uz konecne vyskusam nieco ine nez windows ktory pada.S lutostou som sa musel vratit spet k povodnemu Mrkvoshitu XP.
    • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 17:14
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Len spravny instalacny postup prinasa ovocie :)
      sudo apt-get remove windows
    • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 17:18
      ---   Návštevník
      tak to je divne ,ale ja by som to nepovazoval za sklamanie ,ale za nevedomost . To ubuntu si mal spustene ako live? Aj z toho si bol sklamany?

      Inac mal si pri instalacii vytvorit disk / ( / znamena pripojny bod) a este dalsi disk swap ,zrejme tam bude chyba.
      Podla akeho navodu si isiel?
      • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 17:24
        Dante3000   Návštevník
        nebolo to live cd, disk som mal uz predtym rozdeleny na swap a pripojny bod,som cital navody na internete,jeden clovek pisal ze tiez sa mu stalo ze mu neslo prihlasit sa no problem nevyriesil,aspon usudzujem podla toho lebo mu uz nikto neodpisal. A v com konkretne je moja nevedomost?Heslo aj meno som naschval daval bez y a z,a linux mint je ako live cd a uz pri starte mi napisalo ze je chyba v gnome alebo niecom podobnom ked si dobre pametam
        • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 17:50
          ---   Návštevník
          nevedomost som myslel pri tom vybrati korenoveho systemu a ineho znacenia diskov a pod.
          Kontroloval si md5 sucet ci sedi alebo ci nie je poskodene?
          Inac vzdat to len pre taketo drobnosti je predcasne.
        • Re: skalmanie z linuxu 09.02.2007 | 10:59
          Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
          No keď sme pri tom mene a hesle...
          Linux je "case sensitive" ( Nie je mu jedno, či niečo napíšeš TaKtO, TAKTO akebo takto.) to znamená že heslo si mal napísať tak ako si ho zadal pri inštalácii.
          Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 18:14
        Avatar srigi   Používateľ
        Toto je IMHO najvacsi bug Ubuntu (Mint) LiveCD. Ked mas porobene partisny (pripravene), tak sa neda pripojit root fs partisna. Treba zmazat a znovu vytvorit. Kedy toto opravia?
        • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 18:15
          Avatar srigi   Používateľ
          Ak mas pripravene partisny, najlepsie je Ubuntu instalovat textovym instalatorom, ten funguje dobre.
        • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 20:38
          Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
          X-krat som instaloval KXUbuntu, ale s takymto bugom som sa nestretol... Asi si si partcie zle pripravil :-)
          Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
          • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 21:26
            Avatar srigi   Používateľ
            No mne to neslo tak isto ako autorovi (presne ta ista chyba). Vzdy som si urobil prazdne miesto na disku, hda1, hda2 a hda3 tie nikdy nemazem, zaberaju cca 20% disku.
            Potom pomocou slax a fdisx vsetko som vsetko odstranil a vytvoril novu extended partition cez zbytok. Do nej nejake tie logicke partisny a write.

            Co je na tomto postupe nekorektne?
            • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 22:54
              Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
              To, ze gparted je dobry, ale nie vyborny...Partition Magic(najlepsie stare verzie do 8.0), alebo Ranish, Acronics. Hlavne v pripade, ked je XP a Linux na tom istom harddisku a disk je SATA...

              Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
    • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 17:20
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Preco to hned vzdavas ? Pride cas, ked zacnes mat radost ;-) a uvedomis si, aky je linux senzacny ..
      • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 17:25
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        Tak tak!!!!!!!!!
        Stiahni si cez woknows XP dobry navod a postupuj podla neho. System suborov LINUXU sa velmi lisi od WIN (nemaju nic spolocne). Pre instalaciu LINUXU je potrebne mat zakladne znalosti o tomto systeme suborov (koniec koncov je potrebne co to vediet aj o samotnej distribucii :)) ).
        sudo apt-get remove windows
      • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 17:25
        Dante3000   Návštevník
        Asi nezistim to ze aky je zazracny ked sa nebudem moct prihlasit zo svojim menom a heslom,mozem sa akurat tesit nad tym aka je pekna uvodna obrazovka. :-)
        • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 17:44
          ---   Návštevník
          z akeho CD si to instaloval ,lebo sa tu uz objavovali obdobne otazky ,ze neslo sa prihlasit a meno aj heslo bolo oem?
          • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 17:52
            ---   Návštevník
            no uz vidim na inom mieste ,ze to bolo alternate cd , neinstaloval si to nahodou cez oem volbu?
        • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 17:53
          Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
          no.. to su teda naozaj hrozne problemy..to je neriesitelne ... ale snad ti napovie toto v com je problem.

          pokial to s lin nemyslis len ako zabavku tak si aspon zbezne nastuduj "nejake papiere" o linuxe...alebo to nechaj tak.

          "...aj do jazera by si sa hodil keby si nevedel aspon trochu plavat" ???
          .. asi ano a potom by si bol sklamany s toho jazera ... ROFL
          < GENTOO FOREVER >
        • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 17:54
          Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
          no.. to su teda naozaj hrozne problemy..to je neriesitelne ... ale snad ti napovie toto v com je problem >>> http://tinyurl.com/yfq69f

          pokial to s lin nemyslis len ako zabavku tak si aspon zbezne nastuduj "nejake papiere" o linuxe...alebo to nechaj tak.

          "...aj do jazera by si sa hodil keby si nevedel aspon trochu plavat" ???
          .. asi ano a potom by si bol sklamany s toho jazera ... ROFL
          < GENTOO FOREVER >
          • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 18:01
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Ten odkaz je od teba krutý. :) Ale to že si treba niečo naštudovať je pravda.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 18:25
              Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
              kruty? ved je mmiluckyyy :-)
              < GENTOO FOREVER >
              • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 18:26
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                No je. Ale označiť ho hneď ako lamu ...
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: skalmanie z linuxu 22.01.2007 | 09:45
                  Avatar molni   Používateľ
                  ja vobec celkovo nechapem ako niekto moze oznacovat niekoho lama.. to je to co nemam vobec v tomto svete pocitacov rad. ved kazdy raz bol na zaciatku. nemusi sa uskrnat z druhych ked je dalej. a znova ten druhy moze byt dalej v inej oblasti. myslim, ze to je nejaky smutny element..
    • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 18:00
      qw11   Návštevník
      CD ubuntu je tiez live cize vlozis ho do cd a nabootujes z neho tam ziadne heslo nepotrebujes a instalujes ho az potom z ikony na ploche. skus si stiahnut taketo cd a vyskusaj to znova
      http://www.ubuntu.cz/stahnout
      Na ubuntu.cz ti radi poradime, ale samozrejme musis si nieco nastudovat aj sam.

      P.s mozno si mal len problem s nastavenim pisania, v linuxe je treba dodrziavat velke a mele pismena.
      • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 18:03
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        V heslách to platí aj vo win. Ale v mene myslím že to je jedno, narozdiel od linuxu
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 18:15
          Dante3000   Návštevník
          Asi to bolo alternate cd a instaloval som cez oem volbu a meno aj heslo oem som neskusal.skusim stiahnut s ubuntu.cz.A samozrejme ze si treba nieco nastudovat lenze ma nemusite odsudzovat za to ze sa mi nieco nepodarilo,clovek je zvycajne nastvany ked sa nieco nevydari a vobec som nepocital s tym ze sa zaseknem pri mene a hesle,a nehovorim ze linux je nanic,napriklad slaxlive cd mi zachranil krk ked mi spadol win :-)
          • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 18:19
            ---   Návštevník
            tak skus to oem ako meno aj heslo mozno je to ono. Naco hned ides stahovat dalsie.
            • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 18:32
              skywaker   Návštevník
              Skus ine distro. Napriklad Mandrivu 2007. Ma velmi privetivi instalator, aj ked ma trochu viac chyb nez Ubuntu - ale hlavne je ze je rychlejsia a jednoduchejsia. Staci stiahnut 3cd Free verzie. Chod napr. na stranky www.Mandriva.cz ak chces nieco ine tak mozes skusit aj Zenwalk .... staci stiahnut 400mb instalacne cd. www.Zenwalk.org .... nevzdavaj sa.... linux je super.
              • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 18:53
                ---   Návštevník
                odporucas zenwalk ,ale ten teda nema ani nahodou privetivy instalator , skor by mal vyskusat live cd ubuntu aby videl do coho ide.
                • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 19:08
                  ferjo   Návštevník
                  Stiahnut-vypalit-spustit ako live-klik na konzolu-zadat:
                  sudo kanotix-installer. Hotovo. http://kanotix.com
                  • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 19:15
                    skywaker   Návštevník
                    podla toho co povazujes za privetivy instalator.... Novy zenwalk ma uz aj volu autopartitioning,... ale je tam aj klasicky cfdisk... potom uz len odklikat pouzitie particii atd. a automaticka instalacia bez vyberu balickov na rozdiel od klasickeho slackwaru a potom nastavenie systemu. fakt neviem co je na tom take tazke..... asi ste este nikdy neinstalovali zenwalk ............

                    ale aj tak prihovaram sa za mandrivu...
                    • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 20:52
                      ---   Návštevník
                      prave ze som instaloval zenwalk pred chvilou a ked sa to porovna s instalatorom ubuntu live cd tak je to neporovnatelne a na tom sa urcite zhodneme ze je to tak.
                  • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 19:17
                    ---   Návštevník
                    sudo kanotix-installer plati pre zenwalk? Rec bola o zenwalku
                    • Re: skalmanie z linuxu 18.01.2007 | 19:55
                      ferjo   Návštevník
                      Nie; to bol typ na jedno dobre distro.
                  • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 19:23
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    V Zenwalku mi chyba kopec veci. Napr. OpenOffice, nejaky slusny wifi manager (wifi-radar sa mi nejako nikam nechce pripojit). Inac vyzera v pohode.
                    Privetivy instalator teda nema. Ale mne to nevadilo
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                    • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 19:29
                      ---   Návštevník
                      ved ani mne nevadi ten instalator ,aj ked sa nepodarilo nainstalovat lilo a teraz sa do zenwalku neviem dostat.
                      • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 20:30
                        Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                        ako si instaloval lilo? mbr/disk/floopy?
                        Everything is proceeding as I have foreseen.
                        • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 20:50
                          ---   Návštevník
                          floppy ,ale sa to nezdarilo , preto floppy aby som nerozhadzal grub. Ale uz som to vyriesil, primontoval som v ubuntu disk so zenwalkom , nasiel /etc/lilo.conf a podla toho som vyrobil zaznam do grubu.
                    • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 19:29
                      skywaker   Návštevník
                      vsak moze skusit mandrivu... ta je super peknaaa ... ale len pekna .. ma dost chyb.
              • Re: skalmanie z linuxu 18.01.2007 | 14:17
                Hooonza   Návštevník
                je jasné, že každý doporučuje to, co má raád. Mandriva má instalaci dobře vyřešenou, příprava disku s Wokny spočívá v tom, že se musí defragmentovat, to je vše. O rozdělení a ostatní se už postará instalátor.
                Stáhl bych teda všechna 4 CD:-), na tom 4. jsou lokalizace:-) - download mandrivalinuxu
    • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 20:17
      Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
      Len to nevzdavaj. Maj s linuxom strpenie. Skus nieco s KDE prostredim, je to podobnejsie Windows. Viac sa tam da klikanim ponastavovat. Ja mam Kubuntu. Nebudem ti radit co je lepsie, lebo to je najvecsi problem linuxu, vybrat si distribuciu a prostredie co ti bude vyhovovat. Casom zistis, ze ti Windows nechyba. Vsak spomen si, ako si sa trapil s Windowsom.
      • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 22:53
        Dante3000   Návštevník
        Huraaaaaaaaaa.Spustil som Ubuntu s menom aj heslom oem. Ale mam taketo problemy- 1. Chcel som nainstalovat modem draytek vigor podla navodu na linux ubuntu ale nejde mi zapisovat do systemovych zloziek a nejde mi presvedcit linux aby som k nim mal pristup aj na zapisovanie. 2.problem- neprehrava mi zvuk na vsetkych siestich reproduktoroch,stiahol som driver ac97 ale neviem ako ho nainstalovat,ma priponu bz2. 3. problem-neprehrava mi mp3. 4. problem na monitore si mozem nastavit max 85 hz frekvenciu a pritom na windowse mi ide 100 hz. neviete co s tymito problemami?
        • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 23:22
          Dante3000®   Návštevník
          Problem cislo 5.-Linux mi ide nejako pomaly,pri presune okien sa mi seka
          • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 23:50
            Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
            Skus hladat informacie najprv tu: http://wiki.ubuntu.cz/
        • Re: skalmanie z linuxu 17.01.2007 | 23:50
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          1) robis to ako root? t.j. cez sudo?
          2) to si nechaj na neskor, ked budes toho trochu viac vediet a dovtedy hladaj pouzitelny navod ako na to
          3) problem sa tu riesi kazdu chvilu, pozri napr. databaza znalosti tu na stranke vpravo hore
          4) aj toto sa tu riesi, akurat dnes som pisal riesenie do threadu 'Nefunguje suse linux'
          5) nainstaluj modul(driver) pre graf.kartu
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
        • Re: skalmanie z linuxu 18.01.2007 | 13:31
          ---   Návštevník
          tak som to vcera dobre nazval , ze je to nevedomost! A uz si to chcel vzdat a ako malo stacilo.
          toto som skopiroval z abclinuxu.cz

          Zajímavě vypadá varianta nazvaná v počátečním menu instalátoru OEM-instalace. Pod ní se skrývá běžná instalace s tím, že bude nejdříve zřízen jakýsi dočasný uživatel "oem" se zvoleným heslem, který bude po dokončené instalaci spuštěním připraveného skriptu automaticky odstraněn. Po restartu se pak systém nového uživatele zeptá na všechny nové údaje, jazyk, klávesnici, časové pásmo (to bohužel zadat nelze) jméno a heslo a namísto uživatele "oem" (jehož konto bylo beze zbytku vymazáno) bude zřízeno nové konto nového uživatele, který je nyní jediným pánem a vládcem systému.


          To znamena ze mas po restarte vytvorene vlastne meno a heslo (uz nie oem) ?

          aj na tejto stranke najdes odkaz na poinstalacne tipy pre ubuntu alebo skus
          toto-cz alebo toto-eng

          problem so zvukom je zrejme ten ze nemas zapnute dalsie kanaly ,otvor konzolu a prikaz je alsamixer ,ak chces nieco "krajsie" a v grafike tak doinstaluj gnome-alsamixer (v konzole sudo apt-get install gnome-alsamixer) , potom odkaz na spustenie najdes niekde v menu

          zapis do konfigurakov urobis napriklad: stlac alt+F2 a tam vloz gksudo gedit /etc/fstab ,tymto otvoris ako root subor /etc/fstab

          • Re: skalmanie z linuxu 18.01.2007 | 20:47
            Dante3000   Návštevník
            Ja som asi blbec ale zvuk furt nejde na sest reprakov, a prikaz pre nainstalovanie alsamixera nejde,som to menil pomocou terminalu,a grafika taktiez nejde nainstalovat
            • Re: skalmanie z linuxu 18.01.2007 | 22:48
              Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
              gnome-volume-control Ked si ho spustis, tak v poslednej zalozke Volby si mozes zvolit channel mode. A je to (6 reprakov :-)) Grafiku si upravis v xorg.conf
              Hladaj, studuj, skusaj. Podpora pre ubuntu je vyborna, prejdi si starter guide
              http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy

              Alebo v slovencine pre zaciatocnikov

              http://ubuntu.kayle.sk/

              Na zaciatok by to malo stacit. Potom si skus najst komunitne fora, jedno je vlastne tu, v Cechach len priamo zamerane na Ubuntu je toto forum
              http://forum.ubuntu.cz/
              Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
    • Re: skalmanie z linuxu 18.01.2007 | 21:26
      Avatar riman kubuntu  Používateľ
      Linux je number one
    • Re: skalmanie z linuxu 19.01.2007 | 02:27
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      A bol by si ešte viac sklamaný keby sa ti tam aj podarilo prihlásiť.....

      Ubuntu je kvalitné distro ale po inštalácii je absolútne nepoužitelné na desktopovú činnosť. Je potrbné tam kompletne rozbehať multimedia, office, hry, hladať po diskuziach zdroje softu... Nič pre človeka čo vidí linux prvý krát v živote.....

      Ale nezúfaj - daj si mandrivu - tam je toho dost vela poriešeného a pomocou sprievodcu na http://easyurpmi.zarb.org si do distra pridáš všetky potrebné zdroje. Potom máš hned na výber cca 20GB softu od kodekou cez properitálne ovládače až po kvalitné 3d stratégie.... (inak vykašli sa na rozbehávanie 3d desktopu - ešte vela kódu pretečie kým to bude použitelné v praxi...)

      tomolc

      PS: - ubuntisti neurazte sa to je len moja súkromná preferencia. proti ubuntu nič nemám ale občas je proste trošku taškopádne....
      tomolc
      • Re: skalmanie z linuxu 19.01.2007 | 11:54
        Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
        To ho mas isto doma, alebo v praci na desktope ci notebooku(Ubuntu), ked to vies takto ohodnotit.
        Ja slax nemam, ani som ho neskusal(narazam nan, lebo ho mas nainstalovane Ty), tak neviem, ci je, alebo nie je vhodne na desktop. A ak si aj Ty nahodou Ubuntu skusal, tak neviem kedy a ako dlho. Aj auta vyrobene v minulom roku neboli take rychle a bezpecne ako dnes.

        Ja mam nainstalovane na svojom desktope Xubuntu a som viac ako spokojny. Tomu distru nic spomenute mojim predchadzajucim diskutujucim nechyba.
        Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
      • Re: skalmanie z linuxu 19.01.2007 | 12:38
        noflame   Návštevník
        nikto sa po tvojom prispevku neurazi ,ale protirecis si dost statocne.
        V ubuntu nie je office balik (Op.office) ? A ze je treba kompletne rozbehat multimedia je pravda ,ale to treba aj v tej tvojej ospevovanej mandrive.

        A uplny gol je ked tu uvedies navod ako pridat dalsie zdroje do mandrivy , v ubuntu na to treba 3 krat (slovom tri ) kliknut a je to vyriesene. Rozhodne netreba hladat nikde zdroje softu , tak ako si to uviedol pre mandrivu.
        Netreba zabudat ze ubuntu ja zalozene na .deb balikoch a to je (ci chces alebo nechces) kvalitnejsi system spravy balikov ako rpm.
        Dalsi rozdiel podla mna v prospech ubuntu je ze staci stiahnut 1CD a ostatne sa individualne postahuje, ako tahat 5-6 CD-ciek mandrivy.
        Zaver je ze si zrejme s ubuntu nerozumies a viac ti vyhovuje mandriva. Ale to neznamena ze je to zly linux ,preco myslis ze to ma vacsiu zakladnu ako nejaka mandriva , preto ze je to horsie?
        • Re: skalmanie z linuxu 19.01.2007 | 13:30
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          ok ok ospravedlnujem sa - trochu som sa nechal uniesť

          ubuntu som skúšal cca pred polo rokom...

          pardon

          tomolc
          tomolc
          • Re: skalmanie z linuxu 19.01.2007 | 17:52
            Dante3000   Návštevník
            Takze som uz doubuntoval,podla jednej stranky som pisal prikazy do prikazoveho riadku na grafiku atd a teraz mi uz ubuntu nejde spustit,nabehne loading a sekne,nepozna niekto nieco na obnovenie starych nastaveni?
            • Re: skalmanie z linuxu 19.01.2007 | 20:11
              Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
              nabootovat live distro napr. dsl, slax..., primontovat disk a opravit konfigy, zacal by som s xorg.conf len neviem kde sa v ubuntu nachadza...
              Everything is proceeding as I have foreseen.
              • Re: skalmanie z linuxu 19.01.2007 | 20:29
                ---   Návštevník
                /etc/X11/xorg.conf
                opravit konfiguraky ,alebo vratit naspat vopred zalohovany xorg.conf
              • Re: skalmanie z linuxu 19.01.2007 | 20:29
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Myslím, že ako vo väčšine /etc/X11/xorg.conf
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: sklamanie z linuxu 20.01.2007 | 17:28
                  dante3000   Návštevník
                  prosimvas poradte mi ako rozbehat moj modem,na nete je navod http://www.vigor318.ic.cz/Ubuntu/index.html ale som z neho jelen pretoze nemozem upravovat systemove zlozky. pomoze mi prosimvas niekto?
                  • Re: sklamanie z linuxu 20.01.2007 | 17:31
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    sys zlozky upravis ako root
                    • Re: sklamanie z linuxu 20.01.2007 | 17:50
                      Dante3000   Návštevník
                      lenze ako mozem byt root? neviem heslo
                      • Re: sklamanie z linuxu 20.01.2007 | 17:57
                        Avatar Lubos21   Používateľ
                        Root heslo si musel zadat pocas instacie. Pripadne skus pouzit heslo ktore pouzivas na prihlasenie do systemu ako uzivatel. Root mozes byt tak,ze otvoris konzolu a zadas su a stlacis enter. Nasledne si to vypyta root heslo a znova stlacis enter
                      • Re: sklamanie z linuxu 20.01.2007 | 19:55
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        Na Ubuntu root heslo neni treba. Stačí pred príkaz napísať sudo . Ale keby si sa veľmi chcel prihlasovať ako root tak napíš sudo passwd root a po vypýtaní zadaj a potvrď nové root heslo
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                    • Modem 20.01.2007 | 17:51
                      Avatar Lubos21   Používateľ
                      Ked sa tu spomina ten modem. Viete mi poradit niekto s nasledovnim problemom. Ked zapnem pc tak linux mi velmi casto zamrzne pri bootovani a nabootovanie mi trva okolo 15 minut. Ono to zamrzne pri nacitavani hardwaru, konkretnejsie napisane ked nacitava firmware pre modem. Ked nasledne restartujem pc, pricom este predtym vytiahnem kabel od modemu z usb portu tak boot prebehne bez problemu. Neda sa nejako nastavit aby to nenacitavalo firmware pri bootvani systemu, ale az po nabootovani. Robi mi to aj pri ubuntu aj pri dreamlinuxe. Mam modem microcom ad 2628(vigor318)
                      • Re:Grafika 21.01.2007 | 17:21
                        Dante3000   Návštevník
                        Vedel by mi niekto poradit ako mam naisntalovat driver ku grafickej karte? Som z netu stiahol ati-driver-installer-8.33.6-x86.x86_64.run ale ked ho spustim tak nic sa nedeje
                        • Re: Re:Grafika 21.01.2007 | 17:24
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          telinit 3 (alebo do ineho levelu, kde nebezi X)
                          chmod 750 ati-driver-installer....64.run
                          ./ati-driver-installer..64.run
                          • Re: Re:Grafika 21.01.2007 | 17:39
                            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                            zalozte si nove temy do fora sakra :)
                            sudo apt-get remove windows
                            • Re: Re:Grafika 08.02.2007 | 14:15
                              Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                              jj uz to tu zacina byt masove :D
                              "IB, thy name is homework." -- IB
                              • Re: Re:Grafika 09.02.2007 | 00:12
                                Berti-ke   Návštevník
                                Pocuvaj...ja si myslím po tej tvojej hláske tam, ze musís byt poriadne vygumovaný.....Vo Windowse aspon vies robit hej??Vies, toto co má 3 tlačítka a kábel a podobá sa to na mysku, tha s tým ked pohnes, ta sa ti bude kurzor po obrazovke pohybovat...To je, čo??:))
                                PS:Som tiež úplný začiatočník v Linuxe, ale ak si idem inštalovať iný OS, tak sa aspoň popýtam...Inak tiež mám niekedy nervy na Linux, ale to je len zvykom na Microsoft. Linux je určite fasa vec...tak veľa šťastia
    • Re: skalmanie z linuxu 08.02.2007 | 22:30
      matt   Návštevník
      skus pre teba jednoduchsiu instalaciu, redhat, aurox ( plus relativne dobra detekcia hw ). ubuntu, malo tu chybu s loginom ma uz vo verzii 5.1 ( kubuntu slo exaktne ) :)