V com spravit takuto tlacovu zostavu?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.01.2007 | 00:01
Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
Mam datovy s subor s priblizne takouto strukturou:

MENO="Janko"
PRIZVISKO="Hrasko"
ICO=1234567
... dalsich asi 170 premennych, nacitavat ich viem s tym nemam problem.

A potrebujem vytlacit priblizne takuto tlacovku (nechcem robit danove priznanie len ta tlacovka ma vyzerat rovnako, t.j. nejake graficke prvky + ja na vyhradene miesto musim dat tie data z toho suboru). Pozor v ziadnom pripade nechcem takuto tlacovku . To by mi zakaznik oplieskal o hlavu! Proste musi to mat uroven.

V com by som to podla vas mal spravit? Vo windowse som to v QuickReporte spravil za cca 2dni (170 menitelnych labelov + cca 500 statickych grafickych prvkov na A4) a teraz to chcem portovat na linux. Malo by to byt v c/c++, pripadne perl, pascal alebo take nieco, len nie java!

Nemusi to byt klikaci nastroj, kludne sa tam polohy kazdeho grafickeho prvku mozu zadavat ciselne, to je v pohode (nejake graficke klikatko si na to doprogramujem).

Potrebujem aby si to uzivatel mohol pozriet na obrazovke a potom vytlacit na tlaciarni.

Ja nemam ani len sajnu ako na to, vdaka za vase napady.
    • Re: V com spravit takuto tlacovu zostavu? 19.01.2007 | 12:05
      WlaSaTy   Návštevník
      quick report bol sucastou komercneho balika delphi (neskor mozno aj c++/java builder) a delphi bolo portovane pred veela rokmi aj na linux. otazku ohladne zodpovedania preco to chces migrovat na free low level jazyk mozeme tym padom vynechat :)

      odpovede budu rozne, mozes pouzit priamo klasicky postscript v ktorom nie je problem definovat farebny obdlznik a nejaky text do neho ... a dokonca aj s neskorsou konverziou do pdf . chces nejaky vzor?
      • Re: V com spravit takuto tlacovu zostavu? 19.01.2007 | 23:33
        Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
        skor nejaku kniznicu ktora by sa v c-cku pouzivala cca takymto stylom:


        void main() {
        ps_new_page();
        ps_font("Helvetica",12,ISO_8859_2);
        ps_color(BLACK);
        ps_label(10,10,"Meno:");
        ps_color(GRAY);
        ps_rect(100,10,200,16);
        ps_color(BLUE);
        ps_label(100,10,"Janko Hraško");
        ps_line(10,25,10+ps_width("Janko Hraško"),25);
        ...
        ps_save("tlacovka.ps");
        }


        Na to by som si to graficke udelatko vedel spravit. Ale luskat ps a tie jeho embeded type1 fonty to je tak na dva roky roboty kym z toho vylezie "Kŕdeľ ďatľov učí koňa žrať kôru.", takze je take nieco spravene?
        • Re: V com spravit takuto tlacovu zostavu? 20.01.2007 | 04:34
          WlaSaTy   Návštevník
          hm, sice neviem co myslis pod pojmom ps_line, ale kniznic pre generovanie postscriptu je dost.

          ps.: keby som si navyse spomenul jak sa zmeni kodova stranka v 8bit fonte, tak to mas cele, uloz to do .ps a vsimni si kde je suradnica [0,0] :)

          %!
          %% hovadina

          /Palatino-Latin2 findfont 12 scalefont setfont

          gsave
          000 000 000 setrgbcolor
          10 10 moveto (Meno:) show
          gsave
          0.5 0.5 0.5 setrgbcolor
          newpath
          100 010 moveto
          200 010 lineto
          200 026 lineto
          100 026 lineto
          closepath
          stroke
          grestore
          0.0 0.0 001 setrgbcolor
          100 016 moveto (Janko Hraško) show
          grestore

          showpage
          • Re: V com spravit takuto tlacovu zostavu? 22.01.2007 | 17:02
            Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
            Kde zozeniem slovenske fonty?
            • Re: V com spravit takuto tlacovu zostavu? 22.01.2007 | 17:47
              WlaSaTy   Návštevník
              ake slovenske fonty?
              ak myslis do postscriptu tak tie staci prekodovat aby zodpovedali pozadovanej kodovej stranke, inac neviem o tom ze by sa vyrabali "slovenske" fonty, skor sa vyrabaju (i ked hlavne run-time prekodovanim) fonty kodovej stranky - napriklad spominana Latin-2
              • Re: V com spravit takuto tlacovu zostavu? 23.01.2007 | 09:40
                Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
                Ok, takze ako to spravim? Lebo stale mi z toho lezie:

                K?de? ?at?ov u?? ko?a ?ra? k?ru
                • Re: V com spravit takuto tlacovu zostavu? 23.01.2007 | 11:34
                  WlaSaTy   Návštevník
                  a co bolo v povodnom subore? daj ho na web, mozno je splneny jeden z dvoch zakladnych problemov:
                  1) subor je unicode a ps zial nie
                  2) nemas uvedeny font paladino latin2

                  daj ten subor niekam na web
                  • Re: V com spravit takuto tlacovu zostavu? 26.01.2007 | 10:02
                    Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
                    Ten paladino font nemam, lebo jediny co som nasiel bol za 20 dolarov. Skusal som pslib.sf.net, to funguje (okrem diakritiky) ale tam kde sa nastavuje font treba uviest pouzite kodovanie (treti parameter funkcie PS_findfont) a k tomu treba vytvorit nejaku "prekodovaciu tabulku" pre ISO-8859-2 a to neviem spravit.

                    Priklad je v pslib-examples-0.0.8 - subor AlteSchwabacher.enc (to je nemecke ci co), v dokumentacii je toto ale nechapem to:

                    PS_findfont will try to load the file passed in the parameter encoding. Encoding files are of the same syntax as those used by dvips. They contain a font encoding vector (which is currently not used but must be present) and a list of extra ligatures to extend the list of ligatures derived from the afm file.
                    • Re: V com spravit takuto tlacovu zostavu? 27.01.2007 | 00:43
                      Avatar lacodomin RedHat,Fedora  Používateľ
                      z pslib ti diakritika nepojde pretoze nepozna Latin-2 encoding fontov, da sa to upravit v suboroch ps_fontenc.c , ps_inputenc.c ps_util.c ps_afm.c. Niekolko zakladnych Latin 2 fontov sa da stiahnut na nete napr. XFree86-ISO8859-2-Type1-fonts (byva to sucastou X), Ogonkify
    • Re: V com spravit takuto tlacovu zostavu? 23.01.2007 | 18:54
      michal00   Návštevník
      je moznost urobit si peknu zostavu v OO calc, nechat tam znacky kam sa maju zapisat hodnoty, ulozit ako ods, v perle pomocou jednej kniznice tam nahadzat tie data.

      neskusal som, ale chvilu som chcel ....

      momentalne to robim v html, ale nie je to to prave.
      • Re: V com spravit takuto tlacovu zostavu? 26.01.2007 | 10:08
        Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
        ako sa vola ten perlovsky program?
        • Re: V com spravit takuto tlacovu zostavu? 26.01.2007 | 15:18
          michal00   Návštevník
          http://search.cpan.org/~jmgdoc/OpenOffice-OODoc/

          a clanok
          http://www.birgitkellner.org/index.php?id=157