nainstalovany linux a co dalej

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.01.2007 | 03:57
Avatar vdacny ubuntu 5.10  Používateľ
nainstaloval som si mandrake 10.2 a neviem co dalej.....neviem ako si mam nainstalovat nejake programy, napr nieco na prehravanie hudby, nejaky video pajer co zobrazi aj titulky,,,a nejake hry, co by nebolo na skodu, ze ano..... doteraz som zaznamenal uspech ze som nasiel ostatne disky, ale to uz poli opadava, chcem toho viac :o)))
    • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 06:55
      netto   Návštevník
      Pre tento problem ako mas Ty som si nainstaloval Ubuntu. Najprv som vyskusal Live. Je fakt super pre zaciatocnikov.
    • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 10:37
      Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
      Dam ti tu najlepsiu radu aku ti mozem dat, skus vo svojom okoli najst niekoho kto pouziva linux a poprosho nech ti s tym pomoze. Je to najjednoduchsia cesta.
      • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 12:44
        Avatar vdacny ubuntu 5.10  Používateľ
        to je to, ze v mojom okoli mam linux len ja, vsetci cakaju na to, co sa stane s mojim kompom a ticho ma podporuju :o))) a ubuntu som mal, len ma nenadchlo prostredie gnome no a teraz mam voci nemu taky maly odpor, aj ked viem ze sa tam da uz dat KDE, teda kubuntu. Len dufam ze sa mi nejaky pouzivatel tejto mojej verzie linuxu ozve, a poradi....
        • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 13:06
          ---   Návštevník
          co keby si si nieco precital a necakal? Zdrojov je dost ,len treba prejavit snahu. Takze ak to myslis vazne s linuxom tak sa citaniu nejakych manualov a navodov nevyhnes. Tusim aj na tejto stranke niekde boli odkazy na navod pre mandrivu/mandrake ale uz to tu nevidim ,ale hladaj ,urcite najdes.
          • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 13:59
            Avatar vdacny ubuntu 5.10  Používateľ
            ja som nepovedal ze necitam manual, ale je toho dost, a preto sa pytam, ci mi niekto nepomoze.......ale manual citam, to bolo prve co som si stiahol...... by te way, teraz mam zase problem s tym, ze mi prebehne instalacia, ale neviem ako to mam spustit
            • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 14:03
              123   Návštevník
              co si instaloval a ako? Nazov balika (bez tych cisiel a koncovky:-)) je povacsine aj prikazom na jeho spustenie v konzole , teda ak ten program nenajdes niekde v menu.
              • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 14:06
                Avatar vdacny ubuntu 5.10  Používateľ
                no nasiel som si balicek s koncovkov rpm, potom som to spustil a dal som otvorit pomocou installera, nasledne mi to vyhodilo ponuku na instalaciu, tak som stlacil instalovat, potom vyskocilo okno ze hotovo........a nic.....konkretne mi ide o licq
                • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 14:07
                  ---   Návštevník
                  to nic ,znamena co? co ocakavas? skus prikaz licq
                  alebo niekde v menu
                  • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 14:11
                    Avatar vdacny ubuntu 5.10  Používateľ
                    ocakavam ze spustim licq......je to vela? do konzoly som napisal licq a command not found....... ja som z toho uz kkt
                    • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 14:18
                      ---   Návštevník
                      si to napisal tak ako keby po instalacii este malo nieco prist:-) , nie nie je to vela .
                      mandriva nema spravcu balikov ked to stahujes jednotlivo ,(aspon podla toho co pises to tak vyzera) ?
                      • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 14:23
                        Avatar vdacny ubuntu 5.10  Používateľ
                        :o)) teraz som cital v manuale ze sa stauju baliky konkretne na pocitac aky mas.....ja mam amd atlon 1100mhz, preto by som ta chcel poprosit, nenapises mi postup instalacie nejakej hry napr??? bol by som ti vdacny....bo potrebujem vidiet priklad, hadam sa nejako chitim.
                        • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 14:43
                          ---   Návštevník
                          moc ti neporadim lebo mam ubuntu ale v manuale (neviem aky mas ) je urcite popisane ako sa spravuje v mdk software. A urcite je tam popisane ako sa pridavaju dalsie zdroje softveru (ftp ,http ,lokalne , ...).
                          • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 15:01
                            Avatar vdacny ubuntu 5.10  Používateľ
                            jj, akurat to pozeram.....no ved uvidim....diky
                        • Re: nainstalovany linux a co dalej 20.01.2007 | 16:22
                          Juraj   Návštevník
                          Co vlastne od Linuxu ocakavas? Ak len klikacie prostredie a klon Windows, zostan radsej pri Windows. Pouzivaj to, co ti vyhovuje a nepodliehaj cudzim vplyvom. Sila GNU/Linuxu je v niecom inom, a tam si iba s mysou nevystacis, GNU/Linux je totiz system typu Unix a Unix, to je predovsetkym konzola. Graficke prostredie je iba ceresnickou na torte, GNU/Linux pobezi aj bez neho a zostane plne funkcny... Ked sa pytas, co mas robit dalej, najlepsie asi bude, ak si nastudujes zakladne konzolove prikazy ako napr. man, info, mount, umount, ls, df atd...
    • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 13:34
      Avatar Plado ubuntu  Používateľ
      Ja som mal taky isty problem.... Tiez nikoho s Linuxom nepoznam a nevedel som co dalej... ale ja som pri mandrive zacal a pri ubuntu som skoncil... ale odporucam google.... fakt pomoze. A na filmy skus MPlayer. Ja som sa cez to stale neprekusal. Filmy spustam cez konzolu. Ale ide to. Vela stastia
      • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 13:45
        123   Návštevník
        aky mas problem s mplayerom v gui?

        s tym ubuntu mam aj ja podobnu skusenost ,ak vyskusam cokolvek vzdy sa vratim k ubuntu , zistil som ze ma to sice chyby ,ale lahko hladam riesenia , v ostatnych distrach to bolo vyrazne horsie s hladanim rieseni.
    • Re: nainstalovany linux a co dalej 19.01.2007 | 23:43
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Takže -Viac?
      no ako hru ti odporúčam supertux. Je to taký klon ... no uvidíš čoho. video player? jednoznačne xine alebo Kaffeeine (alebo tak nejako sa to vola) - prehráva aj titulky len tie musia mať formát .srt, alebo .sub a názov totožný s prehrávaným súborom. Parádny prehrávač je aj Mplayer. Prehrávanie hudby - amarok.
      ah a a spustenie?

      panel programov (máš ho dolu vľavo na lište > spustiť... > amarok, Kaffeeine, supertux,...
      Len názvy musíš písať malým písmom!
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: nainstalovany linux a co dalej 20.01.2007 | 16:51
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      co keby si si skusil dat Kubuntu ??? Je to vlastne ubuntu s KDE, ja som s nim velmi spokojny - spaja vyhody ubuntu a vyzor KDE , prehravanie videa - MPlayer, hudba - Amarok, kreslenie - Gimp, stahovanie - KTorrent, napalovanie - K3B, kancelaria - OpenOffice + Kontact, hry - tych je strasne vela - Coldwar, Alienarena, freecraft, foobiliard, Šisen-šo...

      nieco o kubuntu & ubuntu

      po pridani zdrojov do adept, mas strasne velke mnozstvo programov na instalaciu, staci si len vybrat.
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!