Uprava prikazu ping

Sekcia: Konfigurácia 19.01.2007 | 23:27
Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
mal by som jednu poziadavku ale neviem ci je to mozne.. pri "pingani" linux jednoducho nezobrazi v konzole vynechane(nevratene) pingy ako medzery medzi pingami ale ich jednoducho ignoruje. V pripade win ten problem neni lebo pri nevratenom pingu zobrazi prazdny riadok a tak hned vidim stratovost paketov. Neda sa take nieco docielit aj v lin? Je to pre mna dost dolezite lebo casto mam na pozadi pusteny ping zatial co robym zmeny na "vonkajsom" rutri.. preto potrebujem vidiet "dosledok svojej prace" okamzite.

za pomoc dakujem
< GENTOO FOREVER >
    • Re: Uprava prikazu ping 19.01.2007 | 23:35
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ping -v
      • Re: Uprava prikazu ping 20.01.2007 | 00:08
        Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
        nepochopil si co som chcel.. verbose mode je jasne ze mam ale ked sa mi nejaky ping nevrati chcem aby vynechalo riadok a pokracovalo dalej pingat.. lebo teras mam riadok na riadku hoci pomedzi to by som mal vo win vynechanych par riadkov(nevratene pingy). V lin mi proste sackuje na seba vsetky prijate pingy a tie neprijate mi nezobrazuje (napr ako request timeout alebo nieco podobne) O to mi ide aby som hned videl ked sa mi ping nevrati a nie as na koncovom percentualnom paket loss vypise
        < GENTOO FOREVER >
    • Re: Uprava prikazu ping 20.01.2007 | 00:22
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ked si nenasiel odpoved v man ping , tak si stale mozes napisat wrapper (ping vypisuje icmp_seq, a lahko zistis kolko vynechalo...)
      Debian. apt-get into it…