linux&wondows

Sekcia: Ostatné 14.04.2005 | 16:31
a2m   Návštevník
chcem sa spytat aku particion table mam na disku vytvorit v pripade ze chcem do kompu nainstalovat aj win aj debian 3.je to 80GB disk cfdisk mi dava vela moznosti. skusal som dat primary-win95 FAT32(LBA) logical-win95 FAT32(LBA) primary-Linux logical-Linux swap logical-Linux je to ok?...a ktore jednotky mam nastavit ako bootable...chcel som nastavit jednu FAT32 a jednu Linux ale nepovolilo mi to. vdaka za rady..
    • Re: linux 13.04.2005 | 10:53
      Avatar petermi   Používateľ
      skus partition magic 8x ten vie rozdelit disk aj s volnym miestom a vytvorenym stavajucim oddielom linux swap tak 1gb a linux filesystem asi reiserfs tak 10gb ostatne ukladacie prelinux mali by byt fat32 lebo mne sa nepodarilo na ntfs zapisovat pod linuxom
      • Re: Re: linux 14.04.2005 | 16:31
        Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
        1gb swap na desktop?? ja mam 240ram 240swap a malokedy sa pouziva a pre linux robit fat32jky je tiez dost hovadina, rozhodne ext3, reiser alebo nieco podobne
    • Re: linux 13.04.2005 | 11:15
      Avatar menorx Debian GNU/Linux  Používateľ
      Ja mám disk rozdelený nejako takto: primary-ntfs [bootable] logical-win95 FAT32(LBA) logical-Linux swap logical-Linux primary-Linux - na NTFS je nainštalovaný Windows - FAT používam na prenos súborov medzi Linuxom a Windows - na logical - Linux mám adresár /home - na primary - Linux je nainštalovaný Linux
      • Re: Re: linux 14.04.2005 | 14:24
        Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
        Ja pouzivam C: FAT32 primar D:NTSF log a linux ext2 log na c mam winXP na D vsetko ostatne bo FAT ma nejake tie obmedzenia z pohladu velkosti suborov :) a ak xcem pouzit nejake tie veci na export z linuxu na disku c sa vzdy tolko miesta najde...