Grafika, Flash, Webdesign

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.01.2007 | 00:33
Hodo   Návštevník
Chcel by som prejst s winXP na niektory s Linuxou :) uz som ich par skusal ale uz dlhsie som ho nemal nainstalovany...

chcem sa spytat robi niekto grafiku, webdesign len pod linuxom ? da sa to vobec ? a nebodaj to moze byt aj lepsie napriklad dokaze linuxacky gimp nahradit Photoshop ? :) ja robim hlavne s FLASHom nasiel som aku taku nahradu

Flash Editor
http://f4l.sf.net/

neskusal som ho len toto je jediny soft pod linux ktory som nasiel co ma nieco s flashom spolocne okrem flash playerov :) ...je tento program to iste co flash pod windows alebo len nejaka okresana verzia iba na upravu SWF bez actionsriptu... pouziva to tu niekto napriklad na tvorbu webov ? :)
diky za info :)
    • Re: Grafika, Flash, Webdesign 25.01.2007 | 00:39
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      Gimp dokaze vela, ale neviem co presne potrebujes robit. existuje aj inkscape (vektorova grafika, ulozis ako svg a v gimpe makas dalej.)

      flas ... mno ... tu je imho problem. f4l je akoby mrtvy projekt a asi nebude zvladat, co chces aj ked sa suska, ze "chysta sa nieco vacsie"
      • Re: Grafika, Flash, Webdesign 25.01.2007 | 00:48
        fathum   Návštevník
        a co sa suska? :) ...kedze som nechal flash flashom, ked som presiel na lin a uz sa mu nevenujem aj tak ma to zaujima :)
    • Re: Grafika, Flash, Webdesign 25.01.2007 | 00:46
      fathum   Návštevník
      co do grafiky pre weby ...moznosti mas dost ...gimp by ti mohol vyhovovat, kedze je viacmenej kritizovany iba kvoli nepodpore CMYK, co samozrejme pri webe nevyuzijes :) ....potom tu mas dalsie moznosti v oblasti vektorovej grafiky napr. inkscape, xara xtreme, sodipodi + mas plugin pre gimp s podporou svg formatu, ktory tieto formaty pouzivaju ako nativny ...pripadne mozes web ozivit nejakou 3d grafikou (blender s podporou externych renderov: yafray, sunflow, povray a pod.)

      ..lenze flash je zial na tom dost zle ....f4l by som si nedovolil nazvat nahrazkou macromedia flash, cize prakticky neexistuje kvalitny flash kreator pre linux
    • Re: Grafika, Flash, Webdesign 25.01.2007 | 00:50
      Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
      Gimpu sa nevyrovna Photoshopu, zmier sa s tym. Pokial navyse chces robit DTP grafiku, tak gimp je uplne nanic uz len kvoli CMYKu. No na zakladne veci staci. Mozno ti pomoze ked si nainstalujes GimpShop, hlavne ak si zvyknuty na PS.

      Flash .. plati co pisal eMDi
    • Re: Grafika, Flash, Webdesign 25.01.2007 | 00:54
      fathum   Návštevník
      http://www.kanzelsberger.com/pixel/?page_id=12 ...este som si spomenul ....toto by ta mohlo zaujimat, kedze ti chyba photoshop :) ..nie je to sice open source, ani free, no je to multiplatformny soft, cize nie je problem stiahnut si demo verziu pre lin, dokonca pre tvoje distro, vyskusat a pripadne zakupit ...cena je zatial dost dobra